Trump: ISIS duhet fshirë nga faqja e dheut

Në debatin elektoral të organizuar nga CNN-i në shtetin e Uiskonsinit, ku javën e ardhshme zhvillohen zgjedhjet praparake, tre kandidatët e mbetur në garën...

“Euro 2016”, Presidenti Hollande: 3.000 persona ekstra për sigurinë

Presidenti francez, Francois Hollande ka bërë të ditur gjatë kësaj të marte se, firmat private të sigurisë kanë punësuar 3.000 persona shtesë, enkas për...

Arrestohet menaxheri i fushatës së Trump për sulm ndaj reporteres

Arrestohet  menaxheri i fushatës elektorale të kandidatit republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump. Corey Lewandowski akuzohet se ka sulmuar fizikisht ish-reporteren, Mishel Filds. Bëhet fjalë...

Gjyqi ndaj gazetarëve, Erdogan kundër diplomatëve

Në një fjalim të mbajtur në Stamboll, Presidenti i Turqisë sulmoi veçanërisht Konsullin e Përgjithshëm të Britanisë së Madhe, Leigh Turner. Pa e përmendur...

Trump: Europa nuk është më një vend i sigurtë

Kandidati republikan në garën presidenciale, Donald Trump, është shprehur se Europa nuk është më një vend i sigurt. Miliarderi i cili është karakterizuar nga deklaratat...

Belgjikë, terroristi me kapele ende në kërkim, lirohet Faycal Cheffou

Lirohet i arrestuari nga autoritetet belge, Faycal Cheffou, i akuzuar për përfshirje në sulmet terroriste të Brukselit. Cheffou, të cilin mediat belge e lidhën identiktin...

Nis evakuimi i refugjatëve në qendra, tension në kampin e Idomenisë në Greqi

Tensioni ka mbizotëruar orët e fundit në kampin e Idomenisë në Greqi, ku ka nisur me ritme të ngadalta zbatimi i planit të evakuimit...

Koreja e Veriut kërcënon Amerikën me armë bërthamore

Kim Jong-un ka lëshuar një video propagandistike shqetësuese të bombave bërthamore duke goditur Amerikën. Pamjet tregojnë një nëndetëse e cila lëshon një raketë vrasëse dhe...

Bruksel, anulohet “Marshimi kundër frikës” për arsye sigurie

Organizatorët kanë anuluar “Marshimin kundër frikës”, të planifikuar për të dielën në Bruksel, pasi autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve që të mos mblidhen...

SHBA, Clinton dhe Sanders përballen në tre shtete

Bernie Sanders do të përpiqet të zvogëlojë epërsinë e Hillary Clintonit në garën për nominimin e Partisë Demokratike për president të Shteteve të Bashkuara. Zgjedhjet...