Komandant “gjarpri” dhe vrasja e ish-zëdhënësit të UÇK-së, Ali Uka në Tiranë

Hashimi mori pozat e një viktime të sulmeve të padrejta që janë ndërmarrë prej tij gjatë kohëve të fundit për atë që ai e...

Flota detare ruse provokon, Britania e NATO gati për luftë

Disa luftanije të Marinës ruse janë parë në afërsi të ujërave territoriale të Britanisë së Madhe. “Bëhet fjalë për aeroplanmbajtësen e vetme që ka Rusia,...

Dorëzohet deputeti i PDK, Azem Syla

Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Azem Syla, u kthye të premten në Kosovë, dy ditë pasi që autoritetet thanë se kanë lëshuar një urdhër...

Trump e ofendoi, Steve Banon surprizon me përgjigjen: Është një President i madh

Presidenti Donald Trump sulmoi ashpër ish-strategun e tij kryesor Steve Bannon. Kritikat bëhen në prag të botimit të një libri të ri me autor Michael...

Bien nga “qielli” mbi 3 tonë flori (Foto)

Një avion mallrash An-12 që transportonte rreth 9 tonë flori ka humbur pothuajse 1/3-ën e peshës gjatë ngritjes nga aeroporti i Yakutsk, në Siberinë...

Zgjedhja e presidentit gjerman, njё shans i humbur

S'ka asnjё mёdyshje: Frank-Walter Steinmeier, ende ministёr i Jashtёm, do tё jetё njё president i mirё, nёse ai - gjё qё ёshtё mёse e...

Berisha reagon për arrestimin e ministrit serb në Kosovë: Provokim i rrezikshëm i Serbisë

Ish-Kryeministri Berisha e ka konsideruar futjen në mënyrë ilegale të ministrit serb Gjuriç në Kosovë, si një provokacion të rrezikshëm të Serbisë. “Një provokacion i...

Apeli i Papa Franҁeskut për qeveritë nё Europё

Ndoshta jo patjetёr tё shkon mendja tek Papa, nёse kёrkon njё referent pёr njё kongres mbi tё ardhmen. Por fjalimi qё mbajti Franҁesku nё...

Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo kundër qëndrimeve të ambasadorit Lu në Tiranë, kë të...

Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo në deklaratat e para publike pas emërimit nga Presidenti Trump në këtë post ka deklaruar se është kundër martesave...

Sanksionet amerikane po shkaktojnë dëme të mëdha, Rusia kërcënon me hakmarrje

Sanksionet e fundit të Shteteve të Bashkuara ndaj Rusisë të vendosura në fillim të prillit, që kishin në shënjestër dhjetëra zyrtarë të Kremlinit dhe...