Trump dhe Merkel bisedojnë në telefon për Ballkanin Perëndimor

Zëdhënësi i kancelares gjermane, Steffen Seibert, tha të hënën se kancelarja Angela Merkel dhe presidenti amerikan, Donald Trump, kanë diskutuar në një bisede telefonike...

Haradinaj, Ramës dhe Hahn: Kosova e ka kufirin me Serbinë, nuk do të ketë...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i cili ndodhet në Durrës në takimin me liderët rajonal ka dhënë një përgjgije të qartë sa i përket...

SHBA distancohet nga Thaçi, reagon këshilltari i Trump

Këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton ka thënë të premten në Kiev se Uashingtoni nuk do të përfshihet në idenë...

Haradinaj shpërthen kundër Albin Kurtit: Eshtë një ordiner, po i ikin edhe të vetët

Ditë më parë, lideri i VV-së, Albin Kurti kishte komentuar deklaratat e kryeministrit Ramush Haradinaj bërë për prokurorin Elez Blakaj. Haradinaj, Blakajn e kishte...

Analisti amerikan: Ndarja e Kosovës shkakton probleme në Ballkan

Analisti amerikan,e ka cilësuar si shumë të rrezikshme idenë për ndarjen e Kosovës. Ai në një intervistë për gazetën serbe, ‘Danas’, ka thënë se ndarja...

Trump paralajmëron: Mueller dhe grupi i tij i banditëve demokratë të zemëruar duan të...

Presidenti i SHBA Donald Trump sulmoi hetimin e Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016, duke...

Rrëfimi i avokatit të njohur: Ndarja e Kosovës u diskutua nga Rama dhe Vuçiç...

Avokati kosovar Dastid Pallaska, në një intervistë të gjatë për gazetën “Zëri” thotë se po krijohet përshtypja se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Historiani francez, Troude: Pakti me Thaçin i jep Serbisë Veriun e Kosovës, pasojat të...

Historiani dhe gjeopolitikani francez Alexis Troude mendon se raundi i ardhshëm i dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës do të jetë vendimtar, ndërsa marrëveshja përfundimtare,...

Takim Merkel-Putin në Gjermani

Presidenti rus Vladimir Putin dhe Kancelarja gjermane Angela Merkel zhvilluan dje bisedime dypalëshe në shtëpinë e pritjes së qeverisë gjermane në Meseberg, në veri...

Kriza ekonomike e Turqisë po prek edhe tregjet globale

Një luftë tregtare mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë rreth një pastori amerikan të ndaluar, tashmë po shkakton pasoja në ekonominë globale. Një rënie...