Parisi dhe Moska nën hijen e problemeve

Presidenti i ri i Francës, Emmanuel Macron takohet me homologun rus, Vladimir Putin. Takimi në Pallatin e Versajës, jashtë Parisit. Macron, i cili është...

Teksas, vritet i dyshuari për paketat-bombë

Policia në Ostin të Teksasit tha se një person i dyshuar për një seri shpërthimesh vdekjeprurëse me pako-bombë ka vdekur, pas aktivizimit prej tij...

Zaevi dhe Tsiprasi takohen në Davos: Koha për zgjidhje

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev dhe ai grek, Aleksis Tsipras, tentojnë hapjen e një epoke të re-përmirësimin e klimës mes dy vendeve. Por sa do...

Prishtina dhe Beogradi vazhdojnë dialogun në Bruksel

Delegacionet e Prishtinës dhe Beogradit takohen sot në Bruksel për të vazhduar dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Bisedimet do të zgjasin deri më...

CDU në ethe, kush do të pasojë kancelaren Merkel?

Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela Merkel, pas 18 vjetësh dorëzon postin e kryetares së partisë....

Pentagoni, 11 mijë trupa për luftën në Afganistan

Pentagoni thotë se numri i trupave amerikane që shërbejnë aktualisht në Afganistan është më i lartë nga ç’ishte raportuar më parë. Korrespondentja e “Zërit...

Miliona euro harxhime për zëvendësministrat

Kabineti qeveritar i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nga përfaqësuesit e Shoqërisë Civile dhe opozita, po vlerësohet i mbipopulluar. Sidomos, bëhet fjalë për numrin...

Knaus: Njohja e Kosovës, biletë për Serbinë në BE

Njohja e Kosovës është biletë për Serbinë për të hyrë në Bashkimin Evropian, thotë analisti austriak, Gerald Knaus, themelues dhe president i Iniciativës Evropiane...

Intervista, Trump për protestuesit: Mjaft më, koha për bashkim!

Tim Walker, Feliks Garcia Në intervistën e parë televizive pasi tronditi botën me fitoren e tij, Presidenti i zgjedhur, Donald Trump filloi të skicojë formën...

Presidenti Trump, optimist për fitoren e republikanëve në zgjedhjet e nëntorit

Presidenti i SHBA, Donald Trump tha të enjten se është optimist për republikanët në zgjedhjet mbarëkombëtare për kongresin muajin e ardhshëm, si dhe për...