Protesta masive në Athinë: Maqedonia është greke

Dy javë pas tubimit të madh në Selanik, qindra-mijëra demonstrues protestuan në Athinë nën moton emri i Maqedonisë i takon vetëm Greqisë. "Maqedonia është...

Rusia e Serbia planifikuan atentat ndaj Gjukanoviçit

Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka bërë të ditur se Rusia ka qenë e përfshirë në atentatin e dështuar ndaj tij në...

Forcohen kontrollet kufitare gjermano-austriake

Në të vërtetë kontrolle kufitare në hapësirën Shengen, nuk duhet të ketë. Por mjaft shtete anëtare ose anëtare të BE-së i kanë zgjatur masat...

SHBA: Asnjë lëshim për Korenë e Veriut

Zyrtarët amerikanë deklaruan se nuk do të bëjnë lëshime ndaj Koresë së Veriut dhe se do të vazhdojnë presionin ndaj regjimit të Phenianit. Komentet...

Kosovë, administrata Tatimore, aksione për transaksionet fiktive

Përmes një njoftimi për media, është bërë e ditur se Drejtoria e Hetimeve Tatimore dhe Inteligjencës, e cila funksionon në kuadër të ATK-së, nga...

Berisha: Argatë shqipfolës të Beogradit në Prishtinë po punojnë për të bërë Serbinë e...

“Bota sot”: 10 vjet pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, brenda një kornize të pranuar nga pjesa dërmuese e bashkësisë ndërkombëtare, kufijtë e...

Salvini nuk e tradhëton Berluskonin për të qeverisur me “Pesë yjet”

Në Itali vazhdon pokeri politik për një koalicion qeveritar. Salvini i Lega Nord nuk e tradhëton Berluskonin. Ai refuzon një ofertë të Di Maio...

SHBA, rrëzohet Obamacare

Dhoma e Përfaqësuesve në Kongresin amerikan miratoi me një rezultat të ngushtë, 217 vota pro dhe 213 kundër për projektligjin republikan për të shfuqizuar...

Kosova nis protesta kundër Thaçit, thirrja e Albin Kurtit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka mbajtur sot një konferencë për media, përmes së cilës ka ftuar të gjithë qytetarët, anëtarët e partive...

Japonia zgjat sanksionet ndaj Koresë Veriore

Japonia ka vendosur që t’i vazhdojë edhe për dy vjet sanksionet e njëanshme ndaj Koresë së Veriut, për shkak të kërcënimit nga raketat bërthamore...