Qendra ruse e emergjencave në Serbi qendër e spiunazhit?

Në dhomën e komandës në qendrën ruso-serbe të ndihmës në jug të Serbisë, ka ekrane të mëdha të mbikëqyrjes. Në depo, pajisje shpëtimi. Një...

Trump sfidon Rusinë: Jemi gati për sulme ndaj Sirisë!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, la të kuptohet se sulmet me raketa në Siri mund të ndodhin së shpejti dhe paralajmëroi Rusinë...

Bie fitimi neto i bankave në Kosovë

Kreditë e korporatave u rritën në 6.3% ose 1.41 miliardë euro, ndërsa kreditë individuale u rritën me 15.4% ose 770 milionë euro. Fitimi neto...

Mosmarrëveshje të thella mes NATO-s e Rusisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se aleanca dhe Rusia kanë zhvilluar “bisedime të sinqerta dhe serioze”, pavarësisht “mosmarrëveshjeve të thella”. Ambasadorët...

Pence: Korenë e Veriut e presin sanksione të rënda

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence tha të mërkurën se, Shtetet e Bashkuara do të njoftojnë së shpejti sanksionet “më të ashpra dhe më agresive” ndonjëherë...

Serbia feston mospranimin e Kosovës në Interpol

Në prag të votimit për anëtarësimin e Kosovës në Interpol është përhapur në Serbi tërë kohën një lloj shqetësimi për mundësinë e pranimit të...

Për herë të parë një italian si President i PE

Eurodeputetët e zgjodhën demokristianin pas disa orësh maratone votimi në Strasburg, në raundin e katërt, me 351 vota pro nga 633 votat e vlefshme....

Skandali/Hetime politike edhe ndaj Trump: Hetuesi Mueller ka 13 demokratë në grupin e hetimit

Presidenti amerikan Donald Trump po sulmon Prokurorin e Posaçëm, Robert Mueller, duke e akuzuar atë për njëanshmëri politike në hetimin e tij për lidhjet...

Kina përballet me rritje drastike të kancerit në mushkëri

Kina është duke u përballur me një rritje të shpejtë të rasteve me kancer në mushkëri gjatë 10-15 viteve të fundit, duke konsideruar ajrin...

Kurdët shpallin fitoren në referendumin për pavarësi

Udhëheqësi kurd i Irakut, Masoud Barzani shpalli të martën fitoren në referendumin për pavarësinë dhe bëri thirrje për një "dialog" me autoritetet irakiane, të...