Uashingtoni përgatitet për inaugurimin

Qindra mijëra vizitorë do të jenë në Uashington më 20 janar për inaugurimin e presidentit të zgjedhur Donald Trump. Përveç se do të ndjekin...

Tmerr dhe panik në avion! Shpërthen motori dhe thyen dritaren, rryma e ajrit thith...

Një incident ajror ka ndodhur në SHBA, teksa një avion ka pësuar avari në motor. “Daily Mail” raporton se motori shpërtheu ndërsa avioni ishte...

A do ta përcaktojë 2017 të ardhmen e NATO-s?

Evropa po goditet nga një sërë krizash të njëkohësishme politike, ekonomike dhe të sigurisë, të cilat po mbjellin dyshime për të ardhmen e Bashkimit...

Një shkrirje midis Telecom Italia dhe Mediaset

Ky skenar i mundshëm mund të kthehet përsëri pasi grupi meditativ francez Vivendi tërhoqi dje ofertën e tij për grupin Mediaset Premium, duke thënë...

Erdogan nuk pranon të heqë gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përjashtuar mundësinë e largimit të gjendjes së jashtëzakonshme, e cila është shpallur pas përpjekjeve të dështuara për...

Kryeministri i Spanjës kundër ndërmjetësimit me Katalonjën

Para Parlamentit, kryeministri i Spanjës Rajoy e refuzoi me vendosmëri propozimin e Katalonjës. Hapi tjetër i tij do të varet nga çështja nëse Katalonja...

Trump sulmon përsëri ish-administratën Obama

Presidenti i SHBA, Donald Trump sulmoi përsëri në Twitter administratën e paraardhësit të tij, Barak Obama, këtë herë për lirimin e 122 të burgosurve...

Qeveria gjermane do të dyfishojë numrin e dëbimeve të refugjatëve

Landet gjermane do të rrisin në mënyrë të ndjeshme numrin e dëbimeve, thotë Ministri i zyrës së kancelares, Peter Altmeier. Për të lehtësuar këtë,...

Gjermania mbetet shtylla e Europës

- Deutsche Welle: Zoti Wend, kryeministrja britanike, Theresa May po kërkon shanset për një marrëveshje të re tregtare me SHBA nën presidentin Donald Trump....

Ushtria gjermane pritet të shtohet

Me 14.300 ushtarë pritet të shtohet ushtria gjermane Bundeswehr deri në vitin 2023 - ky është objektivi, ministres së Mbrojtjes, Ursula von der Leyen...