Zaev: Hetim ndërkombëtar për incidentin në Kumanovë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev tha në Prishtinë se, Shkupi është i hapur për një hetim ndërkombëtar të incidentit të Kumanovës të majit të...

Eshtë koha ta mbrojmë Kosovën nga ndarja dhe shpërbërja e shtetformimit të saj!

Drejtuar: Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zotit Donald Trump Kancelares së RF të Gjermanisë, zonjës Angela Merkel Kryeministres së Britanisë së Madhe, zonjës Tereza May Presdientit...

Pengmarrja në Këln, nuk përjashtohet akti terrorist

Policia po heton në të gjitha anët pengmarrjen (15.10) në Këln. "Nuk mund të përjashtojmë as sfondin terrorist të kësaj pengmarrjeje", tha zëvndësshefi i...

SHBA: Nuk i kemi ndërprerë komunikimet me Rusinë

Shtetet e Bashkuara kanë përgënjeshtruar pretendimet e ngritura nga një zëdhënës rus se komunikimi mes dy vendeve është ngrirë. Uashingtoni thotë se dy palët...

Guliani: Serbëve u thashë se duhet të bombardoheshit

Ish-kryetari i New York, Rudolf Giuliani, tregoi në një intervistë për “CNN” të premten se si dukej vizita e tij në Beograd, në vitin...

Zgjedhjet e 5 qershorit në Maqedoni në pikëpyetje

Në Maqedoni u mbyll afati për dorëzimin e listave të kanditatëve për deputetë në zgjedhjet e 5 qershorit dhe vetëm partia VMRO-DPMNE i dorëzoi...

20-vjeçari britanik donte të vriste Donald Trump

Një 20-vjeçar britanik  u arrestua në përpjekje për të qëlluar me armë kandidatin për President në SHBA, Donald Trump. Mediat shkruajnë se i riu...

Publikohen për herë të parë pamjet ku banonte “zoti i drogës”, ja ku fshihej...

Të pista dhe të braktisura, me karrike plastike, dhe korridoret e grumbulluara me drogë: Këto pamje të tregojnë për banesën ku fshihej El Chapo,...

BND gjermane përgjime të krerëve të qeverive, në BE dhe NATO

Në vitin 2013 Kancelarja Merkel u shpreh pas bërjes publike të skandalit për përgjimin e telefonit të saj nga NSA-ja amerikane: "Përgjim mes miqsh,...

Hahn në Kosovë: Kriteri është i qartë, pa ratifikuar marrëveshjen nuk ka viza

Pas takimit të mbajtur me përfaqësuesit kryesorë të politikës kosovare, eurokomisioneri Johannes Hahn ka përsëritur edhe një herë thirrjet e Bashkimit Europian, të cilët...