OKB: Siria në krizë të rëndë humanitare

Shefi i Kombeve të Bashkuara për ndihmat paralajmëroi se Siria po përjeton krizën më të rëndë humanitare deri më sot dhe se po luftohet...

“Maskat ranë”, zyrtarë të rangut të lartë komplot për të mbrojtur Hillary Clinton nga...

Ish-zëvendësdrejtori i FBI-së, James Kallstrom, tha të dielën se kishte një komplot në Uashington për të mbrojtur Hillary Clinton nga paditë ndaj saj. Ai...

CIA paralajmëron sulme të reja nga ISIS

Drejtori i CIA-s, John Brennan tha se, sulmet në aeroportin e Stambollit kanë të gjitha shenjat dalluese të grupit ISIS dhe ai paralajmëroi se...

New York Post: Martin Shkreli është pritur shumë mirë në burg, është bërë i...

Famëkeqi i “farmaceutikës” Martin Shkreli është pritur shumë mirë në burg, madje është bërë i pëlqyeri i të burgosurve, shkruan New York Post. “Ai...

Iniciativa e “Tre Deteve” goditje eksportimit të gazit rus në Europë në favor të...

Në kapërcyellin midis shekullit të XIII-të dhe atij të XIV-të gjeografia e Europë Lindore paraqiste një aspekt krejtësisht ndryshe karshi këtij aktualit dhe ofronte...

18 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe

Tetëmbëdhjetë vjet më parë NATO-ja filloi fushatën e bombardimeve kundër forcave serbe, duke shënuar kësisoj fillimin e fundit të luftës gati dyvjeçare në Kosovë....

SHBA dënon dhunën ndaj protestuesve në Moskë

Në Rusi, policia ndaloi dje udhëheqësin e opozitës Alexei Navalny dhe dhjetëra mbështetës të tij gjatë protestave të antikorrupsionit në mbarë vendin që kishin...

Gjermania apel Kosovës dhe Serbisë

Pas deklaratave të ardhura nga Brukseli, edhe Berlini është shprehur kundër vendimit të qeverisë Haradinaj për rritjen në 100 përqind të taksave doganore për...

Monedhat virtuale arrijnë në Kosovë

Monedha virtuale është shtrirë edhe në Kosovë, thonë ekspertë për çështje financiare. Kjo monedhë e quajtur ndryshe, Bitcoin, ekziston vetëm në rrjetet informatike, por...

BE: Kosova sfidohet nga korrupsioni, papunësia dhe varfëria

Bashkimi Evropian paraqet partnerin kryesor ekonomik me pjesëmarrjeje në eksport dhe importe me 40 për qind dhe investime të huaja direkte me mbi 50...