Prokuroria speciale në Maqedoni nis arrestimin e zyrtarëve të lartë

Gjykata Penale e Shkupit i ka caktuar 30 ditë paraburgim kryeshefit të Drejtorisë së Pestë të Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, Goran Grujovski, i...

Kosovë, rritet deficiti tregtar në shkurt me 20.7 %

Eksporti mbulon importin me vetëm 12.4 për qind. Të dhënat nga Tregtia e Jashtme në Kosovë, tregojnë për një deficit tregtar më të lartë...

Një njësi speciale amerikane po vret krerët e terrorit të ISIS

Në Uashington do të mblidhen sot presidentët dhe kryeministrat e 51 vendeve të ndryshme, në "Nuclear Security Summit". Zyrtarisht thuhet se, tema kryesore është...

Ban Ki Moon kërkon rishpërndarjen e 480 mijë emigrantëve nga Turqia

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki Moon ka kërkuar që të gjithë shtetet e globit të luajnë rolin e tyre, për t’u bërë...

Trump: ISIS duhet fshirë nga faqja e dheut

Në debatin elektoral të organizuar nga CNN-i në shtetin e Uiskonsinit, ku javën e ardhshme zhvillohen zgjedhjet praparake, tre kandidatët e mbetur në garën...

“Euro 2016”, Presidenti Hollande: 3.000 persona ekstra për sigurinë

Presidenti francez, Francois Hollande ka bërë të ditur gjatë kësaj të marte se, firmat private të sigurisë kanë punësuar 3.000 persona shtesë, enkas për...

Arrestohet menaxheri i fushatës së Trump për sulm ndaj reporteres

Arrestohet  menaxheri i fushatës elektorale të kandidatit republikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump. Corey Lewandowski akuzohet se ka sulmuar fizikisht ish-reporteren, Mishel Filds. Bëhet fjalë...

Gjyqi ndaj gazetarëve, Erdogan kundër diplomatëve

Në një fjalim të mbajtur në Stamboll, Presidenti i Turqisë sulmoi veçanërisht Konsullin e Përgjithshëm të Britanisë së Madhe, Leigh Turner. Pa e përmendur...

Trump: Europa nuk është më një vend i sigurtë

Kandidati republikan në garën presidenciale, Donald Trump, është shprehur se Europa nuk është më një vend i sigurt. Miliarderi i cili është karakterizuar nga deklaratat...

Belgjikë, terroristi me kapele ende në kërkim, lirohet Faycal Cheffou

Lirohet i arrestuari nga autoritetet belge, Faycal Cheffou, i akuzuar për përfshirje në sulmet terroriste të Brukselit. Cheffou, të cilin mediat belge e lidhën identiktin...