Shpërthim në Paris, arsyet ende të paditura

Kryeqyteti i Francës, Parisi, është tronditur gjatë ditës së sotme nga një shpërthimi i ardhur si pasojë e një rrjedhje gazi. Incidenti ka ndodhur në...

Obama: Iranit do t’i duhet kohë që të integrohet në ekonominë botërore

Presidenti amerikan Barack Obama paralajmëroi sot se Iranit do t’i duhet kohë që të integrohet në ekonominë botërore ndërkohë që Teherani ankohet për procedurat...

Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Gjykata belge vendosi se Salah Abdeslam duhet të ekstradohet në Francë. Më herët avokati i terroristit të Parisit kishte deklaruar se klienti i tij...

Vendimi i turpshëm i Hagës për Sheshelin

Gjykata Ndërkombëtare për Krime Lufte ka gjetur se ultra-nacionalisti serb,Vojisllav Sheshel, nuk është fajtor për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, që lidhen me...

Prokuroria speciale në Maqedoni nis arrestimin e zyrtarëve të lartë

Gjykata Penale e Shkupit i ka caktuar 30 ditë paraburgim kryeshefit të Drejtorisë së Pestë të Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, Goran Grujovski, i...

Kosovë, rritet deficiti tregtar në shkurt me 20.7 %

Eksporti mbulon importin me vetëm 12.4 për qind. Të dhënat nga Tregtia e Jashtme në Kosovë, tregojnë për një deficit tregtar më të lartë...

Një njësi speciale amerikane po vret krerët e terrorit të ISIS

Në Uashington do të mblidhen sot presidentët dhe kryeministrat e 51 vendeve të ndryshme, në "Nuclear Security Summit". Zyrtarisht thuhet se, tema kryesore është...

Ban Ki Moon kërkon rishpërndarjen e 480 mijë emigrantëve nga Turqia

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki Moon ka kërkuar që të gjithë shtetet e globit të luajnë rolin e tyre, për t’u bërë...

Trump: ISIS duhet fshirë nga faqja e dheut

Në debatin elektoral të organizuar nga CNN-i në shtetin e Uiskonsinit, ku javën e ardhshme zhvillohen zgjedhjet praparake, tre kandidatët e mbetur në garën...

“Euro 2016”, Presidenti Hollande: 3.000 persona ekstra për sigurinë

Presidenti francez, Francois Hollande ka bërë të ditur gjatë kësaj të marte se, firmat private të sigurisë kanë punësuar 3.000 persona shtesë, enkas për...