Kryeministri Haradinaj merr vendimin ekstrem pse nuk u informua për arrestimin e 6 “gylenistëve”

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk është informuar për operacionin e djeshëm në Kosovë ku u arrestuan 6 shtetas turq dhe...

Thaçi kundër taksës së Ramës për Rrugën e Kombit: Duhet rishikuar

Megjithëse në parim është shprehur dakord me vendosjen e një pagese për Rrugën e Kombit, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar respektimin e...

Si arriti Presidenti Trump ta nxjerrë Kim Jong Un-in nga strofulla

Mark Vargas, Washington Examiner Si biznesmen i suksesshëm, Donald Trump e ka perfeksionuar artin e negociatave. Në fakt ka shkruar edhe një libër rreth tyre,...

Deklarata e parë e ministrit serb: Në Kosovë më rrahën, më tërhoqën si qen...

Marko Gjuriç ka akuzuar policinë e Kosovës se janë sjellur në mënyrë brutale dhe abuzuese me të. Djuriç ka thënë para mediave në Beograd, pas...

Berisha reagon për arrestimin e ministrit serb në Kosovë: Provokim i rrezikshëm i Serbisë

Ish-Kryeministri Berisha e ka konsideruar futjen në mënyrë ilegale të ministrit serb Gjuriç në Kosovë, si një provokacion të rrezikshëm të Serbisë. “Një provokacion i...

Pasi u diskredituan me tezën ruse, tani po fajësojnë Facebook për fitoren e Trump

Kompania Facebook është vënë nën kritika të ashpra pas njoftimeve se një firmë që merret me të dhënat e votimeve kishte grumbulluar informacione nga...

BE thotë se ka nisur hetimet ndaj Juncker

Presidenti i KE-së Juncker, brenda një dite, emëroi dhe më pas ngriti në detyrë në mënyrë të beftë, ndihmësin kryesor të tij Martin Selmayr...

Votohet demarkacioni mes tymit dhe flakës në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi me 80 vota pro, 11 kundër dhe asnjë abstenim. Deputetët e...

Skandali/Hetime politike edhe ndaj Trump: Hetuesi Mueller ka 13 demokratë në grupin e hetimit

Presidenti amerikan Donald Trump po sulmon Prokurorin e Posaçëm, Robert Mueller, duke e akuzuar atë për njëanshmëri politike në hetimin e tij për lidhjet...

Shkarkim urgjent i numrit dy të FBI, Trump: Gënjeshtrat dhe korrupsioni në nivelet më...

Në një deklaratë të Prokurorit të Përgjithshëm, Jeff Sessions të premten në mbrëmje, u njoftua shkarkimi i menjëhershëm i ish-nëndrejtorit të FBI-së, Andrew McCabe,...