Bujanovci kundër Thaçit për shkëmbim territori: Mos ia jepni Veriun Serbisë

Kryetar i Komunës së Bujanovcit, Shaip Kamberi deklaroi se janë kundër shkëmbimit të territoreve me Serbinë. Sipas tij ideja e bashkimit me Kosovën po...

Haradinaj garanton qytetarët e Kosovës: Ju siguroj se nuk do ketë as ndarje as...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hradinaj ka folur sot në Parlamentin e Kosovës ku po mbahet seanca e jashtëzakonshme e thirrur për bisedimet që po...

Lufta ekonomike bëhet në kohë paqeje

Intervistë me Giuseppe Gagliano, President i Qendrës Studimore Carlo De Cristoforis (CESTUDEC), autor veprash të shumta të përqëndruara mbii parimet e luftës ekonomike dhe...

Beçiroviç paralajmëron: Korrigjimi i kufijve nuk bëhet pa luftë. Rama partneritet të ngushtë me...

Drejtori i Institutit Ndërkombëtar për Studimet e Mesme dhe Ballkanike, Zijad Beçiroviç në një intervistë të dhënë për Albania Daily Neës është shprehur kundër...

Përplasje e fortë Haradinaj-Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministri Ramush Haradinaj, kanë qëndrime diametralisht të kundërta, sa i përket mundësisë së korrigjimit të kufirit mes Kosovës...

Kosova nis protestat kundër Thaçit nga e diela

Grupi i shoqërisë civile “Protestoj” kanë paralajmëruar për më 5 shtator protestë kundër presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe Qeverisë. Në një reagim të tyre...

Gjeopolitika e Turqisë

Ndryshimet e gjeopolitikës së Turqisë Për nga gjeografia dhe historia e saj, Turqia përbën një urë midis Perëndimit dhe Lindjes, midis Europës dhe Azisë. I...

Haradinaj paralajmëron Thaçin: Mjaft me ide shkatërruese që çojnë në luftëra të reja

Ende pa kaluar 24 orë pas takimit me Hashim Thaçin në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori i SHBA...

Thaçi bindet pas presionit politik, Haradinaj: Nuk do të diskutohet shkëmbimi i territoreve në...

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas takimit të paparalajmëruar me presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe zëvendëskryeministrat Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj e Dardan...

Prapaskenat për korrigjimin e kufirit me Serbinë, Vuçiç-Thaçit: Mos trego… ja si reagon Presidenti...

Një moment skandaloz u ka ikur nga Konferenca “Perspektiva të reja për zgjerimin e BE-së" në Forumin Evropian në Alpbach, ku presidenti i Republikës...