Vuçiç takohet me Merkelin në Paris, bisedime për çështjen e Kosovës

Në kuadër të ceremonive të shënimit të 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, në Paris të Francës, kancelarja gjermane Angela Merkel është...

Shkon në 25 numri i të vdekurve nga zjarret në Kaliforni

Autoritetet gjetën 14 trupa të tjerë të vdekur të shtunën pasi një zjarr i madh shkatërroi një komunitet të Kalifornisë Veriore, duke ngritur në...

Kush do të jetë pasuesi i Merkel? Në CDU ka nisur një luftë e...

Nën kujdestarinë e Kancelares gjermane, Annegret Kramp-Karrenbauer po përpiqet të dalë nga hija e mentores së saj dhe të humbasë nofkën që i ka...

“Dora e fortë” e Trump kundër “bandës linçuese” të zotit Mueller

Matthew Whitaker, i caktuar nga presidenti amerikan Donald Trump si Prokuror i Përgjithshëm në detyrë dhe i cili tani mbikqyr hetimin e lidhjeve të...

Trump nderon viktimat e luftës kundër komunizmit, mbi 100 milionë të vrarë

Presidenti amerikan, Donald Trump shprehu të mërkurën në mbrëmje nderimin e tij për viktimat e komunizmit, mbi 100 milionë vetë që janë vrarë dhe...

Hardinaj takohet me Merkel: Gjermania mbështet fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se, Gjermania mbështet fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në Interpol. Në facebook, Haradinaj ka bërë publike letrën që i ka...

Masakër në Kaliforninë e Jugut, 13 të vrarë në një lokal nate

Autoritetet në Kaliforninë e Jugut thonë se një person i armatosur vrau 12 vetë të mërkurën në darkë duke qëlluar në një bar dhe...

Anullohet takimi Trump-Putin në Paris

Kremlini njoftoi se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord të mos mbajnë një takim në Paris për të shmangur zhvendosjen e vëmendjes...

Trump me dorë të fortë, vjen vendimi i parë pas zgjedhjeve

Prokurori i Përgjithshëm i ShBA-së Jeff Sessions ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Vendimi është bërë publik nga vetë Session. Siç shkruan BBC, vendimin për largimin...

Trump fiton Senatin dhe shumicën e Guvernatorëve, humbet Kongresin, pse s’mund të bllokohet

Nga Arben Berisha Në dy vitet e ardhshme, e Djathta do ketë: Presidentin; Dhomën e Senatit; Gjykatën e Lartë; Shumicën e Guvernatorëve të Shteteve E Majta do...