Çfarë ndodhi me 6 mësuesit turq në Kosovë dhe pse Haradinaj nuk dinte gjë?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shkarkoi të premten ministrin e Brendshëm Flamur Sefaj dhe shefin e Agjencisë së Zbulimit, Driton Gashi, pas arrestimit dhe...

Plas skandali në BE, mbesa e Federica Mogherinit kapet duke shitur kokainë

Gaia Mogherini, mbesa e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini është kapur duke shpërndarë kokainë dhe ka përfunduar në prangat e policisë italiane. Lajmi...

Nga qershori, rritje e pensioneve në Kosovë

Nga muaji qershor pritet të fillojë ndarja e pensioneve me rritje për të gjithë pensionistët kontribut-dhënës. Mënyra e ndarjes së këtyre pensioneve është e...

Haradinaj Kryeministër, Pacolli i jep votat e AKR-së

Aleanca Kosova e Re ka bërë hapin e parë drejt zhbllokimit të nyjes politike të krijuar rreth formimit të institucioneve të reja të Kosovës. Ky...

Italia, beteja tjetёr e populistёve?

Pas Brexit nё Britaninё e Madhe dhe zgjedhjes sё Donald Trumpit janё tё shumtё ata qё i konsiderojnё si njё test tjetёr pёr demokracitё...

Vota kundër SHBA ndan Kosovën nga Rama

Shtetet e Bashkuara kanë pësuar një disfatë në diplomaci, në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, ku është kundërshtuar fuqishëm njohja që Amerika ia ka...

Sondazhi i Gallup: 72% e shqiptarëve në krah të Presidentit Trump

Ndërsa miratimi i udhëheqjes amerikane dhe i Presidentit Donald Trump ndryshon në vendet e rajonit të Ballkanit, një sondazh i Gallup tregoi se mbështetja...

Debati në Kongres, Yee e pranon: Po, SHBA ka mbështetur projekte të Sorosit në...

Investigimi i “Judical Watch” për lidhjet e Soros-it me të majtën në Shqipëri, hedhin dritë edhe mbi të pathënat në median tonë lidhur me...

Dorëzohet deputeti i PDK, Azem Syla

Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Azem Syla, u kthye të premten në Kosovë, dy ditë pasi që autoritetet thanë se kanë lëshuar një urdhër...

Ndryshimi, njeriu i Trump, Wess Mitchell nis zyrtarisht punën me Ballkanin si numri dy...

Të enjten, Wess Mitchell, mori zyrtarisht postin e ndihmës sekretarit të shtetit dhe nga ky post ai do të jetë përgjegjës për marrëdhëniet me...