Mesazhi i fitores për amerikanët: Në fund të disa viteve, të gjithë do të...

Donald TRUMP Faleminderit shumë! Më falni që ju lash të prisnit, punë e komplikuar e keni parasysh! Sapo mora një telefonate nga Clinton, ajo na përgëzoi të...

Show i radhës i Ramës me Vuçiç një pabesi ndaj Kosovës

Një show folklorik i Ramës me Kryeministrin Vuçiç është zhvilluar dje në Beograd për qëndrimin mbi Trepçën. Përmes këtij show Rama synon që të...

Mirësevini në Amerikën e Trumpit

Sarah Kendzior  Fitorja e Donald Trumpit brenda Partisë Republikane ka përhapur panik për atë çfarë mund t’i ndodhë Amerikës nëse ai arrin të fitojë...

Kush qëndron pas sulmit ndaj Kuvendit në Kosovë?

Policia është duke punuar në mbledhjen dhe analizimin e të gjitha fakteve dhe dëshmive relevante në rastin e sulmit me mortajë dore ndaj Kuvendit...

“Politico”: Trump thotë një gënjeshtër në çdo 5 minuta

Dana Milbank, “Washington Post” Marrëdhënia e çuditshme e Donald Trumpit me të vërtetën ka arritur tashmë në pikën më kulmore. Kandidati republikan për President postoi në...

Erdogan: “Qeveria në detyrë, grushti i shtetit një akt i pastër tradhëtie”

Forcat besnike të Presidentit Recep Tayyip Erdogan kanë denoncuar ngjarjen e mbrëmshme si një “akt të pastër tradhëtie” dhe këmbëngulën se qeveria e tij...

Idea e keqe ta prishësh Europën

Një bashkëbisedim me Anne Applebaum Vetëm pse diçka nuk mund apo nuk funksionon, kjo nuk do të thotë se njerëzit nuk do të përpiqen ta...

Autokraci e kohëve moderne

  Të gjorët propagandistë të ditëve të sotme! Në fillim të shekullit 20 ishte më e thjeshtë të kontrolloje zemrat dhe mendjet e një populli...

Politika e dështuar e sanksioneve

David Francis Nga Irani tek Rusia, Afrika dhe Korea e Veriut, administrata Obama është mbështetur prej kohësh tek sanksionet financiare si “armë” e preferuar përkundrejt...

Maqedonia në protesta kundër korrupsionit në qeveri, po shqiptarët?

Mijëra maqedonas kanë protestuar mbrëmë vetëm pak minuta pasi Presidenti i vendit shpalli amnisti për të gjithë politikanët e akuzuar nga Prokuroria për afera...