Thaçi rrëfen porosinë që i dha Putin për Kosovën: Bëj kujdes me…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për ngjarjeve të fundit në Paris, ku mori pjesë në shënimin e përvjetorit të 100’të të përfundimit...

Trump fiton Senatin dhe shumicën e Guvernatorëve, humbet Kongresin, pse s’mund të bllokohet

Nga Arben Berisha Në dy vitet e ardhshme, e Djathta do ketë: Presidentin; Dhomën e Senatit; Gjykatën e Lartë; Shumicën e Guvernatorëve të Shteteve E Majta do...

I dërguari i Trump kundër Thaçi-Vuçiç-Rama: Ndryshimi i kufijve, projekt rus, destabilizon rajonin

Zëri i Amerikës: Senator Johnson, ju ndodheni për një vizitë në rajonin e Evropës Juglindore në një periudhë debatesh të rrepta lidhur me idetë...

Dokumenti i Soros për ndarjen e Kosovës që ka pranuar Hashimi

Gazeta ‘Zëri’ ka arritur ta sigurojë një raport të hartuar nga gjashtë ekspertë serbë dhe të përkrahur nga Fondacioni për Shoqëri të Hapur në...

Rishfaqet Albin Kurti: Largim i Thaçit me protesta në vjeshtë

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i tha Zërit të Amerikës se synimet për korrigjim kufijsh apo shkëmbim territoresh, janë të gabuara dhe mund...

Protestat kundër korrupsionit në Rumani nuk ndalen

Pavarësisht prej përplasjeve të rënda gjatë protestatave kundër qeverisë më 11 gusht, mijëra rumunë dolën përsëri në rrugë. Demonstruesit shprehën zemërimin e tyre ndaj...

SHBA kundër ndryshimit të kufijve: Jo marrëveshje Kosovë-Serbi që sjell paqëndrueshmëri në rajon!

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të shmangin retorikën negative dhe të punojnë së bashku për një marrëveshje që...

Departamenti i Shtetit mbron deklaratat e ambasadorit në Gjermani për mbështetje të të Djathtës...

“Foreign Policy” Departamenti i Shtetit mbrojti deklaratat e ambasadorit të sapoemëruar të Presidentit Trump në Berlin, Richard Grenell, i cili zemëroi gjermanët këtë javë duke...

Soros mbyll zyrat në Hungari, fitorja e Orban e shpërngul në Berlin

Fondacioni për Shoqëri të Hapur i Goerge Sorosit do të mbyllë zyrat në Budapest duke kaluar në Berlin për të vazhduar aktivitetet e planifikuara...

Hoey: Me qëllim të ruajtjes së stabilitetit, BE ka mbështetur “sundimtarë” në rajon

Kjo është deklarata e Joan Hoey, Drejtoreshë Rajonale për Evropën, në Njësinë e Inteligjencës Ekonomike, pranë revistës britanike The Economist, një nga ndërmarrjen kryesore...