Thaçi turpërohet në prani të Clinton dhe Albright, qytetarët e fishkëllejnë kur merr fjalën

Para pak çastesh ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetori të hyrjes së NATO-së në Kosovë dhe çlirimit të Kosovës që po mbahet...

Komandant “gjarpri” dhe vrasja e ish-zëdhënësit të UÇK-së, Ali Uka në Tiranë

Hashimi mori pozat e një viktime të sulmeve të padrejta që janë ndërmarrë prej tij gjatë kohëve të fundit për atë që ai e...

Ndarja e Kosovës, raporti i plotë i Soros: Miniera e Trepçes ti jepet Serbisë!

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al...

Kreu i Gjakovës i përgjigjet Ramës, Gjini: Haradinaj hero, ti një psikopat…

Nuk ka vonuar përgjigja nga Kosova për deklaratën e Ramës në konferencë me Mogerinin, ku duke aluduar për Haradinaj tha se ai është një...

Haradinaj kundër Ramës për taksën në Rrugën e Kombit: Duan kafen nga Kosova

Ramush Haradinaj e sheh taksën në Rrugën e Kombit si një barrierë të shtuar në marrëdhëniet mes dy shteteve shqiptare. Në emisionin “Përballë” në RTSH,...

Ndryshimi i kufijve, Thaçi zbulon publikisht paktin që ka arritur me Putin: Më konfirmoi...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Uashington ku të enjten zhvillohet Mëngjesi i Lutjeve, një aktivitet që tradicionalisht grumbullon në kryeqytetin...

Lobisti që paguajnë Rama, Thaçi dhe Vuçiç për projektin kriminal të ndarjes së Kosovës

Ilir BABARAMO Një agresion I paparë propagandistik ka nisur në të dyja anët e Drinit. Hashim Thaci dhe Edi Rama po përpiqen të bindin gjithë...

Deputeti i Kosovës: Rama bëri ministre Arsimi mbesën e spiunit të UDB-së

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka deklaruar në një prononcim në rrjetet sociale se “Rama ka bërë ministre të Arsimit në Shqipëri, mbesën e...

Dogjën Parisin, fitore në Francë e protestuesve, Macron tërhiqet nga rritja e taksës 6...

Pas tre javësh protesta të fuqishme kundër rritjes së taksës së karburanteve, qeveria franceze ka bërë hapa pas duke pezulluar kështu vendimin. Mësohet se vendimi...

Thaçi rrëfen porosinë që i dha Putin për Kosovën: Bëj kujdes me…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për ngjarjeve të fundit në Paris, ku mori pjesë në shënimin e përvjetorit të 100’të të përfundimit...