Dëshmia e Dekanit, Koni: Si më rrëmbeu dhe si më kërcënoi Shullazi

Profesor Mynyr Koni është thirrur për të dëshmuar në polici për kërcënimin që është bërë ndaj tij. Ai ka thënë se nuk i mbaj...

Apeli: Arrestimi i Babasit i paligjshëm, PD: Urdhëruesit e terrorit para ligjit

Ndalimi me dhunë, me policë me maska, në mes të ditës i kryetarit të PD për degën 5, Ndriçim Babasi, më 28 mars, është...

Gati projektet, Bashkia Kamëz kërkesë qeverisë për ndërtimin e 3 kopshteve të reja

Bashkia Kamëz ka gati projektet për ndërtimin e 3 kopshteve të reja në territorin e saj, si dhe për ndërhyrjen me rikonstruksion të disa...

Eksodi i Kosovës në ‘99, Presidenti shpall Kukësin “Nderi i Kombit”

Edhe pse para 16 viteve Kukësi u bë qyteti i parë në botë që kandidonte për çmimin “Nobël” për mikëpritjen dhe bujarinë ndaj popullsisë...

Gjushi, 10 miliardë lekë për një rrugë të rikonstruktuar

Punimet e rrugës “Pavarësia” në Durrës ku u hodhën 2 milionë dollarë përfunduan para 10 muajsh, por gjithçka është shkatërruar dhe punimet kanë nisur...

Prokuroria çon në gjyq drejtoreshën e IKMT, shembi restorantin me leje

Prokuroria e Pogradecit ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”, Kryeinspektoren e Inspektoratit Kombëtar i Mbrojtjes së...

Vrasja e 30-vjeçarit në Sarandë, familja akuzon për zhdukje të provave

Një vit pas vrasjes së 30-vjeçarit Edmond Theodhori (Mehmeti) në Sarandë, në orët e para të mëngjesit të 10 korrikut 2015, familjarët e viktimës...

Helikopteri s’kishte planifikim për të fluturuar në Dukagjin

Një pilot i repartit ushtarak të helikopterëve në Farkë deklaron se, fluturimi i helikopterit që u rrëzua në Liqenin e Shkodrës ka qenë jashtë...

Revolta qytetare për prishjet masive të banesave në Vlorë

Qindra qytetarë në Vlorë protestuan dje, duke bllokuar rrugën për të kërkuar të drejtën e tyre të shpronësimit sipas ligjit, për ndërtimin e rrugës...

1.4 ton drogë nga Shqipëria sekuestrohen në Greqi

Policia greke ka zbuluar një tjetër sasi droge në zonën detare midis ishullit të Otonit dhe Korfuzit. Forcat e Marinës Detare kanë gjetur në...