Atentati ndaj Mehmetit në Vlorë, babai nxjerr faktet kundër Policisë

Familjarët e Elidon Mehmetit, i cili u vra në atentat me armë zjarri në Vlorë më 9 prill, mohojnë që djali i tyre të...

Rama ngujohet në zyrë, studentët: “Zoti Rama hapi pak dritaret, burrat e shtetit nuk...

Vazhdon protesta madhështore e studentëve përpara kryeministrisë. Një prej studenteve që ka marrë fjalën i ka kërkuar Edi Ramës që të hapë dritaret e...

Denoncimi i skandalit/ Të rinjve në Tiranë u shitet drogë që përdoret për kafshët

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” solli me zë dhe figurë llojet e lëndëve narkotike të ndaluara, që u shiten nën dorë nxënësve dhe...

Drogë nga Shqipëria në Greqi me dy makina

63 kilogramë marijuanë janë sekuestruar nga policia greke ditën e djeshme në shtetin grek. Lënda narkotike ishte fshehur në një makinë që drejtohej nga...

Deputeti zbulon skandalin: Rama, show me “Air Albania”, projekti ishte i dështuar që në...

Kompania shqiptare e fluturimeve "AIR Albania", e reklamuar me të madhe nga vetë kryeministri Edi Rama ka shkuar drejt dështimit. Deputeti demokrat i Vlorës,...

Opozita niset drejt Shkodrës, çfarë do të ndodhë…

Opozita e bashkuar do të niset drejt Shkodrës së terrorizuar gjatë javëve të fundit nga një sërë vrasjesh të kryera nga banda e lidhur...

Ja si po braktiset Rama! Edhe dy fshatra të tjera i thonë ‘JO’ votimeve...

U dukën si veprime sporadike bojkoti i paralajmëruar i banorëve të fshatrave Mezhgoran dhe Lekël në Tepelenë, por mesa duket dy fshatra të tjerë...

Kush është 27-vjeçari i arrestuar në Itali për vrasjen në Sarandë

Kur karabinierët e ndaluan, ai paraqiti një pasaportë dhe në emër të tij ishin "fshirë" të gjithë precedentët e mëparshëm dhe të gjitha problemet...

Nis protesta tek Ministria e Brendshme: “Rama ik, Xhafaj ik”!

Ka nisur protesta tek Ministria e Brendshme ku të rinjtë e PD-së dhe LSI-së kërkojnë largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i tij. E...

Nafta me cilësi të keqe e bllokuar në Kosovë kthehet sërish në Shqipëri

156 mijë litra naftë e destinuar për t’u eksportuar në Kosovë, pas disa ditësh qëndrimi në kufi, është rikthyer në Porto Romano të Durrësit,...