Policia kërcënon gazetarin pse filmon nisjen e protestuesve drejt Tiranës

Një oficer policie ka shantazhuar dhe kërcënuar gazetarin Gjon Gjeka, pse ky i fundit ka qenë duke filmuar në rrugë. Ngjarja ka ndodhur vetëm pak...

Flet studentja që sfidoi hapur Ramën: Kam qenë nën survejimin e policisë…

Ajo quhet Viosana Kokla dhe aktualisht ajo po ndiqet penalisht sepse akuzohet nga policia si autore e parullës, ‘Borchard turp të kesh’, në korridorin...

Shpërthen Akademiku: Negociatat me Shqipërinë nga politikanë në ikje që thonë ndonjë fjalë të...

Nga Artan Fuga Tragjikomedia e propagandës për integrim europian! ——————————– Cfarë mjerimi të mashtrosh duke thënë se Shqipëria paska marrë ok. për të hapur negociatat! Dhe përse? Sepse...

Edhe Mallakastra bojkoton zgjdhjet farsë! Zero votues!

Edhe në qytetin e Mallakastrës janë bojkotuar zgjdhjet. Deri më tani nuk është shënuar ansjë fletë voti duke i shpallur të pavlefshmë zgjedhjet në...

Denoncimi: Horrat e PS dhe Gjushit nuk paguajnë për energjinë, qytetarët burgosen…

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se, sheh me sy çdo ditë duke vjedhur energjinë elektrike nga kryetarët e...

Pse frikësohet kryebashkiaku i Tiranës….?!

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj doli sot për të festuar atë që ai e ka emërtuar si ‘Dita e Verës’, pasi vendosi vetë që...

Dekreti i Presidentit: Skënder Gjinushi jo kryetar i Akademisë së Shkencave!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rrëzuar zgjedhjen e Skënder Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave. Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit...

Nis sezoni i mbjelljes së drogës, i vihet zjarri Parkur të Llogarasë

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet në afërsi të parkut të Llogarasë. Për shkak të flakëve që favorizohen nga era, rrezikohet hyrja e parkut. Mësohet...

Ish-Presidenti, thirrje qytetarëve t’i bashkohen masivisht protestës në orën 20:00

Ish-Presidenti, Bujar Nishani u bën thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës së opozitës pasditen e sotme. Në një reagim në Facebook, ish-kreu i shtetit shprehet se...

Nis gjuetia e shtrigave, i vihet zjarri makinës së kryetares së PD

Një ngjarje e rëndë ka ndhur në Ulëz gjatë pas mesnatës në Ulëz të Matit. Persona të panjohur për policinë i kanë vënë zjarrin...