Tërmeti i Tepelenës punëson në Bashki të dënuar nga Gjykata

Kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi, jo vetëm që ka qenë vetë i dënuar nga gjykata, por ka mbledhur rreth vetes në Bashki...

Grabitje në Kamëz, plagoset me automatik një femër

Një person ka mbetur i plagosur pas një breshërie me automatik mbrëmjen e djeshme në Kamëz. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:55...

Abuzimi 100 milionë me tenderat, KLSH kallëzon penalisht 8 zyrtarë

Tetë zyrtarë lokalë në Mallakastër janë kallëzuar në Prokurori nga KLSH-ja për shkelje të barazisë në procedurat e prokurimit dhe favorizimin e operatorëve ekonomikë...

Gjykata: Pronat në Zvërnec nuk kanë lidhje me vrasjen e gjyqtarit Konomi

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka reaguar në lidhje me përfshirjen e emrit të të ndjerit, gjyqtarit Skerdilajd Konomi në hetimin e disa pronave...

Sot, gjyqi farsë ndaj vëllait të kryetarit të PD, Bulqizë!

Durim Balla, vëllai i kryetarit të PD të Bulqizës do të përballet sot në një proces gjyqësor të montuar politikisht. Balla është paditur nga...

Vodhën 350 milionët e landfildit të mbeturinave, në pranga 5 zyrtarë

Hetimet e Prokurorisë kanë çuar në pranga 5 zyrtarë të ish-Komunës Gjegjan në Elbasan për vjedhjen e 350 milionë lekëve të landfildit të mbeturinave....

Korrupsioni 110 milionë, nën hetim dy ish-drejtues socialistë

Dy ish-zyrtarë socialistë të Bashkisë së Përmetit kanë shpërdoruar detyrën dhe dosja e tyre është çuar në organin e akuzës për ndjekje penale. Bëhet...

Gjermeni i “Rilindjes” dënon Indrit Hoxhën për “bunkerin”

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë dënoi dje me 200 mijë lekë gjobë Indrit Hoxhën, për protestat kundër bunkerit që Edi Rama ndërtoi...

KLSH padit drejtorin dhe 6 zyrtarë të ALUIZNI-t në Gjirokastër

Kontrolli i Lartë i Shtetit, në zbatim të programit të auditimit nr. 765/1, datë 19.08.2015, ka audituar Agjencinë Rajonale të Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit...

Prokuroria urdhëron arrestimin e oficerit të policisë në Tiranë

Me kërkesë të Prokurorisë së Krujës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për shtetasin Lumian Meta, me detyrë oficer i patrullës...