Arben Frroku para gjykatës në Amsterdam më 28 korrik

Arben Frroku, i dënuar me burgim të përjetshëm në Shqipëri për vrasjen e Komisarit të Policisë, Dritan Lamaj, do të dalë para gjykatës holandeze...

Shefi i Komisariatit të Rinasit flinte gjumë ku u krye grabitja

Supergrabitja në Aeroportin e Rinasit ka shkaktuar debate edhe në mbledhjen e Komisionit të Sigurisë në Parlament. Nënkryetari i këtij komisioni, Flamur Noka deklaroi...

“Zuckerbergu” shqiptar, nga klandestin në Itali, sot me biznes 25 milionë euro

Sipas ekspertëve, potencialiteti i softuerëve të tij është i njëjtë me ato të Facebook kur lindi, Sharka, një Zuckerberg i ri. Në shtator, me...

Përdhunuesi Rroshi mbetet në “Arrest shtëpie”, Apeli nuk e ndryshon masën e sigurisë

Gjykata e Apelit nuk e ka ndryshuar masën e sigurisë për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshi duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së...

Mbi 10 milionë euro u grabitën në aeroport

Tre ditë pas grabitjes spektakolare në pistën e Aeroportit të Rinasit, mësohet se shuma e grabitur është mbi 10 milionë euro. Burimet konfidenciale bëjnë...

Gjushi, 21 milionë lekë për mirëmbajtjen e ujit të pishinës

Bashkia e Durrësit ka akorduar një fond prej 21 milionë lekësh të vjetra për të blerë preparate për mirëmbajtjen e ujit të pishinës, e...

Ja çfarë thotë ligji për rolin që ka Policia në Aeroport

Neni 16 Komisariati i Policisë së Rinasit është nën varësi të Ministrisë së Rendit Publik dhe bashkërendon punën me organizmat e tjera që operojnë në...

Grabitja, Llalla nis hetimet për zyrtarë të lartë në polici

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka urdhëruar nisjen e hetimeve për disa drejtues dhe zyrtarë të policisë në lidhje me grabitjen e ndodhur në...

Nuk mund të shpikim një model drejtësie alla shqiptar

- Rreth finalizimit të Reformës në Drejtësi në Shqipëri ka mendime të ndryshme mbi rolin e faktorit ndërkombëtar në këtë proces. Disa thonë se...

3 supergrabitjet e bandave në një vit nën hundën e policisë

Grabitja e djeshme në Aeroportin e Rinasit është cilësuar nga mediat e përmasave të filmave hollivudianë, pasi vjen në kohën kur Shqipëria ka përforcuar...