U kap me kokainë, gjykata lë në burg vëllain e shefit të Komisariatit Dibër

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Pajtim Agën, vëllain e shefit të komisariatit të Dibrës, Robert Aga. 47-vjeçari...

Vrasja në Torovicë, pronari i baxhos: Grabitësit donin paratë e qumështit

Zbardhen detaje të reja për krimin e ndodhur të martën në Torovicë të Lezhës, ku një 26-vjeçar mbeti i vdekur gjatë një tentative grabitjeje....

Vdekja e policit, lihet në burg djali i ish-deputetit të PS

Gjykata e Tiranës ka lënë dje në burg 22-vjeçarin Arnold Kola, i cili aksidentoi për vdekje një polic dhe plagosi dy kolegët e këtij...

1 vit nga “decentralizimi”, Mziu: Qeveria po diskriminon 15 bashkitë e djathta

U zhvillua dje konferenca “Decentralizimi – një vit më pas” organizuar nga Shoqatat e Bashkive, me mbështetjen e USAID - Projekti i Planifikimit dhe...

Grabitje me armë në Lezhë, vritet 26-vjeçari nga maskat

Një i ri ka mbetur i vdekur nga breshëritë e plumbave gjatë një grabitjeje në Lezhë. Sipas burimeve, persona të paidentifikuar kanë qëlluar me...

Plantacionet me kanabis në Krujë

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar disa foto të plantacioneve me kanabis në Krujë. “Në Kanabistan, në Krujë, arat e kanabisit të Edvin Shullazit! sb”, shkruan...

Korrupsioni, arrestohen dy inspektorë tatimesh në Tiranë

Dy inspektorë të Tatimeve në Tiranë janë vënë në pranga nga policia, pasi akuzohen për korrupsion. Policia e Tiranës në bashkëpunim me Njësinë e...

Vdekja e policit, zbardhet dëshmia e djalit të ish-deputetit të PS

Arnold Kola, djali i ish-deputetit të PS, Ndue Kola, i cili shkaktoi aksidentin e rëndë me pasojë vdekjen e një efektivi policie thotë se...

Zhduken 38 sirianë nga qendra e azilkërkuesve në Babrru

38 sirianë që strehoheshin në Qendrën Pritëse të azilkërkuesve në Babrru janë larguar pa marrë leje nga autoritetet. Sirianët kishin dalë të dielën nga...

“L’Espresso”: Sacra Korona Unita te droga

Revista italiane “L’Espresso” ka bërë një investigim për kanabisin në zonat e Kampanias dhe Kalabrisë në Itali, si dhe për trafikun e drogës nga...