Basha-Hahn: Stabiliteti i vendit i rrezikuar

Kryetari i PD, Lulzim Basha njohur dje komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn me situatën daramatike që po kalon vendi si dhe me kërkesat e opozitës...

Motra e Taulant Ballës reagon për dhunën te Liqeni: Më vjen turp që votova...

Alba Balla, motra e deputetit socialist dhe një prej drejtuesve më të rëndësishëm të PS-së, ka reaguar ashpër në rrjetet sociale në lidhje me...

Arkitekti i Ramës: Kulla 17 katëshe edhe në Qytetin “Studenti”

Exit.al Peter Wilson, arkitekti i “oborrit” të Kryeministrit Rama nuk e fsheh moton e tij “më interesojnë jo planet, por projektet konkrete me klientë që...

Lirohen të gjithë protestuesit e parkut, Tahiri të japë dorëheqjen

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë të gjithë protestuesit e arrestuar nga policia pas protestës tek parku i liqenit.  Gjykata ka hedhur poshtë...

Për pallatin 13-katësh dhe sahanlëpirësit e zakonshëm

Exit.al Një ndër tezat kryesore që elita mediatike po propagandon në mënyrë të ethshme për të delegjitimuar protestën e qytetarëve që kundërshtojnë ndërtimin e këndit...

Skandal, Bashkia e Durrësit jep dy herë fonde për të njëjtën rrugë

Bashkia e Durrësit ka dhënë dy herë fonde brenda vitit për rrugën “Pavarësia” në Plazhin e Durrësit. Partia Demokratike në Durrës ka denoncuar këtë...

Pronarët e shpronësuar të komunizmit zvarriten në procesin e rikthimit të pronave

Orhan Jegeni, 80 vjeç, inxhinier mekanik në pension, është një nga zërat kryesorë mes ish-familjeve të pasura të Shqipërisë, pronat e të cilëve u...

Skandali, si manipuloi Veliaj me shëndetin e policeve bashkiake

Erion Veliaj nxitoi të shpërndante me shpejtësi të madhe dje në mediat pranë, lajmin se protestuesit kishin dhunuar tre police femra të Policisë Bashkiake....

Polici bandit i Veliajt, i dënuar për grabitje me armë në 2004

Inspektori Dritan Hardhia, i cilësuar nga Veliaj si “heroi” i Bashkisë së Tiranës, rezulton të jetë një person me të shkuar kriminale. Ai u...

Policia tentoi të arrestonte edhe protestuesit e plagosur rëndë

Policia ka tentuar të shoqërojë protestuesit edhe pse ndodheshin në ambulancë dhe paraqisnin probleme shëndetësore. Deputetja demokrate, Albana Vokshi publikoi një foto në të...