Atentati në Elbasan, policia nuk ka asnjë të dyshuar

Një ditë pas atentatit të tipit mafioz në Elbasan, ku u plagosën dy persona, policia nuk ka asnjë të dyshuar. Ndërkohë një video e...

Skandali me përgjimet, Prokuroria pezullon nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako uu pezullua nga detyra për skandalin e përgjimeve me IMSI CATCHER. Pajisja e përgjimit dyshohet...

Pyjet nën sëpatën e bandave kriminale të Taulant Ballës

Masakër në pyjet e Kostenjës, Prevallës, Lunikut, Stravajt dhe Sopotit në rrethin e Librazhdit. Në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit, Departamenti i Mjedisit në PD...

Një ditë në Valbonë, perlën e turizmit malor

Valbona, kjo perlë e turizmit malor në Shqipëri është “pushtuar” nga vizitorët vendas dhe turistët e huaj sidomos në fundjavë. Ndërtimi i rrugës që...

Luftë edhe para Prokurorisë në Elbasan, vendi në duart e krimit

Qyteti i Elbasanit është tronditur nga breshëritë e kallashnikovit mëngjesin e djeshëm. Ngjarja ka ndodhur pranë ish-Kirurgjikut të këtij qyteti, shumë afër godinës së...

Korrupsioni 5.5 milionë, KLSH kallëzon 6 funksionarë dhe 3 mbikëqyrës punimesh

Bashkia Përmet Në procedurat e prokurimit me objekt: “Rikonstruksioni i trotuareve në bllokun e qendrës qyteti Përmet” ka bërë skualifikim të padrejtë të një operatori...

“Arrest shtëpie” për ish-kryebashkiakun e Kukësit, Hasan Halili

Gjykata e Shkallës së Parë në Kukës ka vendosur masën e sigurisë, “arrest shtëpie” për ish-kryebashkiakun e Kukësit, Hasan Halili. Pasi i është komunikuar...

Mat, vrau më ‘96 një person, Prokuroria kërkon 18 vite burg

Prokuroria e Matit ka kërkuar 18 vite burgim për autorin e dyshuar të një vrasjeje të ndodhur në vitin 1996 në fshatin Dukagjin të...

Kufoma e gjetur në Dajt dyshohet se është e Stafukës

Gjetja e një skeleti të dekompozuar mëngjesin e së dielës në fshatin Shkallë-Tujan, në malin e Dajtit, dyshohet se i përket Enver Stafukës. Ai...

Rrëmbehet si nëpër filma një person në Tiranë

Një qytetar është rrëmbyer prej 4 ditësh në Tiranë nga persona të panjohur, ndërsa polica nuk jep asnjë informacion. Ngjarja e ndodhur si nëpër...