Denoncoi drejtorin se i kërkoi 200 euro për ta kaluar ai e largon nga...

Banorët e fshatit Çermë e Sipërme të Bashkisë Divjakë protestuan dje para shkollës. Sipas kryetarit të PD Lushnjë, Myslim Murrizi, protesta është organizuar pasi...

Naftëtarët e Ballshit: Rama na mashtroi, 16 muaj pa marrë rrogat

Zjarrfikësi i kompanisë ARMO në Ballsh, Ali Laze, nëpërmjet një lidhje telefonike në “Opinion” ka folur për shpërthimin ku vdiq një naftëtar si dhe...

Vritet me armë një 32-vjeçar në Gjirokastër

Një i ri është gjetur i vrarë me armë zjarri në Gjirokastër. Burimet nga policia bënë të ditur se 32-vjeçari Festim Kanushi është dërguar...

Prokuroria i sekuestron pronat 500 mijë euro të dënuarit për trafik droge

Me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, Gjykata ka vendosur sekuestro mbi 13 prona të paluajtshme, vlera e të cilave arrin në 500...

Tritol për drogën! Vendi nën kontrollin e bandave

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Fushë-Krujës pasditen e djeshme, duke krijuar frikë dhe panik tek banorët. Bëhet e ditur se, një...

Agjentët belgë dëshmojnë në Gjykatë: Frroku vrasës

Dy oficerë gjyqësorë nga Belgjika kanë dëshmuar në gjyqin ndaj ish-deputetit Mark Frroku, i cili akuzohet për vrasjen e Aleksandër Kurtit në vitin 1999...

Qytetarët revoltohen me policët e Veliajt, “Shtet plehrash, zagarë”

Një grup qytetarësh janë përplasur dje me Policinë e Bashkisë së Tiranës, pasi këta të fundit kërkonin t’i sekuestronin paketat e cigareve një shitësi...

Tropoja e izoluar, 30 ura shemben nga përmbytjet

Reshjet e fundit kanë shkaktuar probleme të mëdha në Bashkinë e Tropojës. Mbi 30 ura janë shembur nga vërshimi i përrenjve malorë, ndërsa rrugët...

Mbi 500 të sëmurë mendorë në burgje

Janë rreth 500 persona të sëmurë mendorë që vuajnë dënimet në burgjet e Shqipërisë për krimet e kryera. 189 kanë qenë të tillë që...

Plagoset me thikë nxënësi në Lushnjë

Dy të rinj janë përleshur me thika në Divjakë për një sharje në rrjetet sociale. Dy 17-vjeçarët jetojnë në një fshat, në Karavastanë e...