Vendi nën terror, vrasja në Fier e paralajmëruar

Vrasjet janë kthyer tashmë në një ritual të përditshëm në të gjithë vendin, ndërsa policia është e paaftë për të siguruar rendin dhe qetësinë....

Zgjedhjet në Kolonjë, 25 euro një votë për kandidatin e majtë

Zgjedhjet në Kolonjë janë zhvilluar nën presion nga strukturat shtetërore. Kreu i Grupit parlamentar të PD, Edi Paloka u shpreh të dielën se, në...

Korrupsion tek “Filologjiku” në Shkodër, dy pedagogë në pranga

Prokuroria ka zbuluar skemën e korrupsionit në Departamentin e Historisë në Universitetin “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës, duke vënë në pranga përgjegjësin e saj dhe...

Gjysma e Tiranës pa energji elektrike

Gjysma e Tiranë ishte mbrëmë në errësirë të plotë për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Aktualisht, zonat pa energji janë “Vasil Shanto”, pranë...

Kapet në Itali me 18 kg kokainë, 4 kg heroinë e 30 mijë euro

Një shqiptar i kërkuar nga drejtësia italiane dhe që deri më tani jetonte në arrati, u arrestua dje nga policia vendase. Në pranga përfundoi...

Hetuesi belg: Frroku, i penduar, do të flasë për lidhjet e drogës nga lart

Detaje spektakolare kanë rrjedhur dhe sa vijnë e po dalin gjithnjë e më shumë nga fronti i bandave shqiptare të trafikut të drogës, të...

Policia, terror ndaj protestuesve në Fier

Protesta e banorëve të Mbrostarit ka hyrë në ditën e pestë të saj, por ditën e djeshme ata kanë qenë më të shumtë në...

Kolonja voton sot mes kërcënimeve për Hajron

Sot zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e ri të Bashksië së Kolonjës. Ndonëse po ushtrohet një presion i paparë nga drejtuesit e administratës ndaj punonjësve,...

Papa në ceremoninë e Kardinalit Dom Ernest Troshani

Çast tejet prekës, në një nga kulmet e meshës së djeshme për krijimin e 17 kardinalëve të rinj, ndërmjet të cilëve, kardinali shqiptar, Ernest...

30 muaj burg për shoferët e Ministrisë së Jashtme

Një gjykatë e Janinës i shpalli sot fajtorë dhe vendosi të dënojë me burgim tridhjetë muaj secilin nga dy shoferët e Ministrisë së Jashtme...