Denoncim i ekspertit: Përse rrëzimi i helikopterit është një krim i paralajmëruar

Piloti dixhital denoncon: Me fakte te pakundershtueshme si mashtrues; Mimin, gjeneral Trafikun dhe papagajte e tyre ne media. Per me hollesisht lexoni mesazhin e tij....

Shkrimtarja vlerëson reagimin e Presidentit: Faleminderit z. Nishani

Kauza per Parkun eshte kauze e Shoqerise Civile dhe e asnje partie. Partite qe e duan Atdheun jane te mireseardhura ne keto kauza. Sikur edhe...

Prokurorët: Kutia e zezë e helikopterit u dëmtua

“Kutia e zezë” që shërben për të zbardhur shkaqet e rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës është dëmtuar. Burime nga grupi hetimor bëjnë...

Presidenti pret një grup qytetarësh të angazhuar për protestën kundër betonizimit të parkut

Presidenti Bujar Nishani priti dje në institucionin e Presidentit të Republikës një grup qytetarësh të angazhuar në mënyrë aktive në denoncimin dhe kundërshtimin e...

Policia dështon në Elbasan, rendi në dorë të vrasësve

Në qytetin e Elbasanit situata po përkeqësohet çdo ditë e më tepër. Një grup vrasësish kanë marrë në dorë situatën dhe vrasin nën hundën...

Katër burime nafte dhe gazi për një kompani fantazmë “offshore”

Kur dalja e letrave të Panamasë solli në vëmendje skemat se si dhe pse kanë funksionuar kompanitë offshore, duke fshehur aksionerët e vërtetë dhe...

Korrupsion me fondet e rrugës “Pavarësia”, PD padit kryebashkiakun Dako

Partia Demokratike e Durrësit ka denoncuar në Prokurori, Kryetarin e Bashkisë Vangjush Dako. Denoncimi është bërë nga kryetari Degës së PD të Durrësit, Osman Stafa,...

Prokuroria: Ndërtimi tek parku vepër penale

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për ligjshmërinë e ndërtimit të parkut të fëmijëve te Liqeni Artificial, për akuzën e “ndërtimit të paligjshëm” dhe “shpërdorim...

Vritet vëllai i të ekzekutuarit që ruhej me policë në Elbasan

Një tjetër vrasje ka tronditur dje qytetin e Elbasanit. 40-vjeçari Saimir Beqiri është gjetur i vrarë mëngjesin e djeshëm në një lokal përgjatë aksit...

Guroret e pakontrolluara kërcënojnë malin e Tomorrit

Lindita ÇELA I parë nga larg, me majën e tij të mbuluar nga dëbora të cilin poeti Andon Zako Çajupi e quante “kishë të Shqipërisë...