Kapen me 1 milion euro kokainë në Itali

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar së fundmi nga policia italiane e Breno-s në (në provincën e Breshias) nën akuzën e posedimit të lëndëve narkotike...

Sekuestrohen në Greqi 132 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

Policia e Janinës ka sekuestruar 132 kg kanabis që vinte nga Shqipëria, ndërsa janë arrestuar dy shqiptarë dhe dy grekë. Bëhet e ditur se...

Maskat grabisin 15 milionë lekë në një supermarket në Maliq

Persona të armatosur dhe të maskuar kanë grabitur 15 milionë lekë në një supermarket në qendër të qytetit të Maliqit. Sipas burimeve, ngjarja ka...

Truproja e Tahirit tek vrasja në Shëngjergj

Vrasja e Besnik Pudjas dy javë më parë në magazinën e hashashit në Shëngjergj të Tiranës dyshohet, se është porositur nga truproja i ministrit...

Biznesmeni i dorëzoi Shullazit 400 mijë euro me dorën e tij

Ylvi Beqja, biznesmeni që ka dëshmuar kundër Emiljano Shullazit dhe bandës së tij, ka deklaruar para hetuesve se, përveç të arrestuarve në momentet kur...

Nipi i funksionarit të PS i implikuar në pastrimin e 800 mijë eurove nga...

Dalin në dritë fakte të reja për drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin ku vdiqën tre vajza para pak ditësh në Sukth. Dashamir Deliallisi...

“La Gazzetta del Mezzogiorno” Italia: Mafia në polici, droga po pushton italinë

Nga Veriu në Jug, herë pas here me hope, nga Vlora në një rrip toke që shkon përgjatë lumit Vjosa, në pjesën jugore të...

Avioni i drogës në Ishëm, hetimet: Nuk kishte asnjë defekt

Italiani Guido Guidi ka ulur avionin e tij në Ishëm vetëm për të marrë drogën dhe mjeti i tij fluturues nuk ka pasur asnjë...

Maskat, tre grabitje në një javë në Tiranë, asnjë i arrestuar nga policia

Maskat kanë grabitur sërish nën kërcënimin e armëve një pikë karburanti në rrugën “Isuf Elezi” në kryeqytet. Sipas burimeve, ngjarja ka ndodhur pas mesnatës...

Përplasje me armë në Vlorë, një i plagosur në të dy këmbët

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur në qytetin e Vlorës, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një 34-vjeçar në të dy këmbët....