Kandidatja e Shullazit kërkon të kapë sot edhe Universitetin

Procesi zgjedhor për drejtuesit në universitete zhvillohet sot në një terror dhe presion të paparë. Kandidati për Rektor të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni,...

Sot zhvillohet gjyqi kundër betonizimit te Parku i Liqenit

Gjyqi kundër betonizimit të Parkut të Liqenit zhvillohet sot në orën 09:15 në Gjykatën Administrative. Përfaqësuesi i Shoqërisë Civile avokati Altin Goxhaj shkruan në...

Dëshmia e biznesmenit: Kërcënimet e Shullazit për të më marrë parkingun 350 mijë euro

Mbrëmjen e 3 shkurtit, rreth orës 20:00, një bizmesmen u paraqit në Drejtorinë e Policisë së Tiranës. Jani Zaka, 40 – vjeç, lindur në Lushnje...

Dëshmia e Dekanit, Koni: Si më rrëmbeu dhe si më kërcënoi Shullazi

Profesor Mynyr Koni është thirrur për të dëshmuar në polici për kërcënimin që është bërë ndaj tij. Ai ka thënë se nuk i mbaj...

Apeli: Arrestimi i Babasit i paligjshëm, PD: Urdhëruesit e terrorit para ligjit

Ndalimi me dhunë, me policë me maska, në mes të ditës i kryetarit të PD për degën 5, Ndriçim Babasi, më 28 mars, është...

Gati projektet, Bashkia Kamëz kërkesë qeverisë për ndërtimin e 3 kopshteve të reja

Bashkia Kamëz ka gati projektet për ndërtimin e 3 kopshteve të reja në territorin e saj, si dhe për ndërhyrjen me rikonstruksion të disa...

Eksodi i Kosovës në ‘99, Presidenti shpall Kukësin “Nderi i Kombit”

Edhe pse para 16 viteve Kukësi u bë qyteti i parë në botë që kandidonte për çmimin “Nobël” për mikëpritjen dhe bujarinë ndaj popullsisë...

Gjushi, 10 miliardë lekë për një rrugë të rikonstruktuar

Punimet e rrugës “Pavarësia” në Durrës ku u hodhën 2 milionë dollarë përfunduan para 10 muajsh, por gjithçka është shkatërruar dhe punimet kanë nisur...

Prokuroria çon në gjyq drejtoreshën e IKMT, shembi restorantin me leje

Prokuroria e Pogradecit ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”, Kryeinspektoren e Inspektoratit Kombëtar i Mbrojtjes së...

Vrasja e 30-vjeçarit në Sarandë, familja akuzon për zhdukje të provave

Një vit pas vrasjes së 30-vjeçarit Edmond Theodhori (Mehmeti) në Sarandë, në orët e para të mëngjesit të 10 korrikut 2015, familjarët e viktimës...