Mziu inspekton investimet e bashkisë për 2017, 30 projekte do të kryhen në Paskuqan

Kryebashkiaku i Kamzës inspekton punimet në 3 lotet e rrugës “Demokracia” në Paskuqan si dhe të tjera investime të rëndësishme në infrastrukturën rrugore apo...

Ndragheta te plehrat e Sharrës! Përgjimet e Antimafias italiane

Kreu i Bashkisë së Tiranës ka marrë një kompani italiane të Ndraghetës për asgjësimin e plehrave të Sharrës. "Eco Tirana" një kompani me kapital...

Skandali i CEZ, Prokuroria nis procedimin për Alma Hickën

Prokuroria e Tiranës, ka regjistruar procedimin penal ndaj Avokaturës së Përgjithshme të Shtetit Alma Hicka, për akuzën e “shpërdorimit të detyrës” dhe “konflikt interesi”....

Rrëfimi i të penduarit të mafias: Si u mbyt anija me lëndë kimike pranë...

Investigimi i mediave italiane për trafikun e mbetjeve përbën një megaskandal, nëse hetimet do të nxjerrin se tonelata me mbetje të rrezikshme janë groposur...

Balili ende i lirë, Prokuroria zgjeron hetimet edhe për rrethin familjar

Policia ka ndërprerë prej kohësh kërkimet për gjetjen e Eskobarit të Ballkanit, Klement Balili, ndërsa Prokuroria ka zgjeruar hetimet për rrethin e tij familjar....

800 kg drogë nga Shqipëria me vlerë 4 milionë euro kapen në Itali

Policia italiane në Gargano ka sekuestruar rreth 800 kg marijuanë dhe ka arrestuar 3 shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se në pranga u vunë Majron...

Prokuroria sekuestron pronat me vlerë 200 milionë lekë të Dashamir Gjokës

Me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda, ka vendosur konfiskimin e disa pasurive të...

Çmimi i naftës rritet me 50 lekë/litër

Pas rritjes së ndjeshme të çmimit të gazit, vjen një tjetër lajm i keq për qytetarët. Këtë fundjavë çmimi i naftës në pikat me...

Ministria e Mjedisit pranon: Plehrat u futën në Shqipëri

Ministria e Mjedisit pranoi dje se në Shqipëri janë futur plehra nga Italia. Ministria i ka kthyer përgjigje letrës së Aleanca Kundër Importit të...

Komuniteti shqiptar, protestë në Bruksel për zgjedhje të lira

Komuniteti shqiptar në Belgjikë do të organizojë në Bruksel një manifestim, i cili do të jetë në mbështetje të protestave qytetare që po zhvillohen...