Dr.Liri Berisha dhe Rudina Magjistari apelojnë për vëmendje ndaj të moshuarave

Është një shtëpi që mbledh rreth 50 fate të ndryshme grash të vetmuara dhe të sëmura. Është një shtëpi e ngrohtë dhe shumë dashamirëse...

Efektivi i Forcave ‘Shqiponja’ përplas me motor të moshuarin

Një aksident rrugor me një person të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, ku një efektiv i Forcave “Shqiponja” ka përplasur me...

Prokuroria kërkon 4 vite e 6 muaj burg për Shukriun

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë pretencën e saj në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Gjatë seancës...

Gjykata, 57 vite burg për vrasësit e kamerierit në Mat

25 vjet burg për Përparim Bojën, 17 vjet për Astrit Bojën dhe 15 vjet burg për Fatjon Canin. Këto janë dënimet e dhëna sot...

Kush i vuri flakën shtëpisë së Gaz Demit, mikut të Ramës?

Një zjarr i fuqishëm përfshiu katin e 10-të të një pallati në rrugën e “Elbasanit” në Tiranë. Zjarri ka rënë në papafingon që ishte...

Korrupsion për pronat, nën hetim 3 zyrtarë në Gjirokastër

Prona është një prej problemeve kryesore në Shqipëri. Abuzimet me to nuk bëhen vetëm në qytetet kryesore dhe bregdet, por edhe në fshatra jo...

Vdekja e gruas së Alban Hoxhës, nëna: Ma vranë vajzën për së dyti

25¬-vjeçarja Dorina Haka ndërroi jetë nëntorin e vitit 2014-të, pak ditë pasi solli në jetë një fëmijë, fryt i martesës me portierin e Partizanit,...

Denoncimi: Kryepolici mbron autorët që duan të më vrasin

Një të riu nga Fushë Arrëzi i është bërë një atentat vitin e kaluar nga dy persona, ndërsa jeta e tij vazhdon të jetë...

Si e përzunë Gazhelin e Ramës nga një takim ndërkombëtar

Një punonjës policie i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha, duke denoncuar ambasadorin shqiptar në Turqi, Gent Gazheli si gjobvënës dhe për pastrim...

Raporti i KLSH për 2015: Abuzimi qeveritar 920 milionë euro

Në prill të vitit 2015, KLSH në raportin drejtuar Kuvendit konstatonte se abuzimet në Dogana dhe Tatime ishin rritur rreth 14 herë më shumë,...