Prokuroria nis hetimet për zyrtarët e përfshirë në fushatë

Prokurori ka nisur hetimet për zyrtarët dhe drejtorët e shkollave dhe të shëndetësisë të përfshirë në fushatën zgjedhore. Bëhet e ditur se, pas shkarkimit...

Kryebashkiakja e Prrenjasit punëson 15 vetë nga fisi në Bashki

Kryetarja e Bashkisë së Prrenjasit mban rekord për punësimet e familjarëve të saj dhe të fisit në Bashki. Janë plot 15 familjarë të saj...

Ministrja Kumbaro, fushatë me fondet e Ministrisë

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro bën fushatë zgjedhore me fondet e Ministrisë në kundërshtim me ligjin. Denoncimi është bërë nga kandidati i PD për...

Ministri i Shëndetësisë emëron drejtorin e ri të Spitalit të Beratit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Beqiri shkarkoi dje drejtorin e Spitalit të Beratit, Idlir Frashëri për pjesëmarrje në fushatë elektorale dhe emëroi drejtorin e ri...

Gjykata vendos: Tahiri do të thirret në gjyq për krimet e Shullazit

Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e Prokurorisë për të pyetur dëshmitarët e kërkuar prej saj në gjyqin ndaj Emiliano Shullazit dhe 4...

Mandija: Prokuroria të nisë procedurat ndaj deputetit të LSI e drejtorit të spitalit

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija ka reaguar mbrëmë për rastin e denoncuar të “korrupsionit pasiv” ndaj deputetit të LSI-së, Gledion Rehovica dhe drejtorit të Spitalit Rajonal...

Deputeti i LSI-së dhe drejtori i spitalit kapen duke blerë vota

Deputeti i LSI, Gledion Rehovica dhe drejtori i Spitalit të Beratit, Idlir Frashëri janë denoncuar për blerje votash. Lajmi u bë i ditur nga...

Ruçi pritet me protesta në Fier: Pa dëmshpërblim, s’ka votime

Banorët e Zharrëzës në Fier nuk kanë lejuar Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, të zhvillojë fushatë. Banorët i kanë bllokuar rrugën...

Udhëzimi: Policisë dhe Gardës u ndalohet fushata edhe pas orarit të punës

Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka nxjerrë një udhëzim ku punonjësit e Policisë së Shtetit dhe ata të Gardës së Republikës e kanë të...

Prokuroria nis hetimet për zyrtarët e përfshirë në fushatë

Prokurori ka nisur hetimet për zyrtarët dhe drejtorët e shkollave dhe të shëndetësisë të përfshirë në fushatën zgjedhore. Bëhet e ditur se, pas shkarkimit...