Zhduken në det biznesmeni e ndihmësi i tij prej 5 ditësh

Biznesmeni vlonjat, Adriano Jaho pronar i një hoteli në Vlorë, si dhe ndihmësi i tij Ariseld Maze, janë zhdukur prej 5 ditësh në Durrës....

Ngadalësimi i rritjes ekonomike, pasojë e parave informale të fushatës

Në një kohë kur Banka e Shqipërisë vëren ngadalësim të rritjes ekonomike në tre muaj e fundit, jo vetëm fushata, por edhe klima e...

Tjetër shpërthim në Tiranë, shkatërrohet “Fast foodi”

Një shpërthim ka ndodhur në orët e parë të mënjanësit të ditës së djeshme pranë Inxhinierisë së Ndërtimit, në Tiranë. Policia bën me dije...

Gjykata e Apelit liron trafikantin e drogës

Renato Caushi i cili u arrestua nën operacionin e koduar “Viluni”, është liruar nga akuzat që rëndonin mbi të. Gjykata e shkallës së parë...

Goditet një bandë shqiptare e trafikut të klandestinëve në Holandë

Në Holandë është goditur një rrjet trafikimi shqiptarësh drejt Britanisë. Për herë të parë si mjet për transportin e klandestinëve do të përdorej avioni....

157 vite burg për trafikantët e drogës të linjës Shqipëri-Itali

Gjykata e Apelit të Catanias ka dënuar në total me 157 vite e 9 muaj burg 12 anëtarë të një organizate kriminale që trafikonte...

Rrajca dhe lumi i Gashit në Tropojë, futen në UNESCO

Lumi i Gashit (Tropojë) dhe Rrajca (Përrenjas) me pyjet e vjetër të ahut janë përfshirë në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Në Krakov,...

Komisioneri që u vra për votën, prehet në Varrezat e Dëshmorëve

Në ditën e 20-vjetorit të vrasjes për votën e lirë të “Dëshmorit të Atdheut”, Kujtim Frangu, u zhvillua ceremonia e vendosjes së eshtrave të...

Situatë e rëndë nga zjarret, 24 vatra ditën e djeshme

Situata e zjarreve që kanë përfshirë të gjithë vendin sa vjen dhe përkeqësohet. Vetëm ditën e djshme kanë rënë 24 zjarre në Shkodër, Berat,...

Ministri Demiraj monitoron nga ajri kultivimin e kanabisit

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj kreu sot një inspektim ajror për të monitoruar gjendjen e kultivimit të lëndëve narkotike kanabis sativa. Gjatë...