“Mos ma prek Valbonën”! Artistët koncert protestë kundër HEC-eve

Këngëtaret Eda Zari dhe Elina Duni mbajtën një koncert protestë në Valbonë, kundër ndërtimit atje të hidrocentraleve. Koncert protesta u zhvillua dje në orën...

Fuoristradat sinjalizojnë me drita nisjen e skafeve të drogës nga Saranda në Korfuz

Trafiku i madh i drogës nga Shqipëria ka vënë sërish në alarm policinë greke për shkak të sasive të mëdha të lëndëve narkotike të...

Masakrohet Parku Kombëtar i Dajtit, leje për gurore në zonën e mbrojtur

Nga investigim.al Parku Kombëtar i Dajtit, i shpallur me vendim qeverie që në vitin 2006, si zonë e mbrojtur, po shkatërrohet çdo ditë nga gurore...

Avionët me drogë nga Durrësi deri në Belsh

Avionët e drogës po shafqen për çdo ditë në të gjithë vendin. Vetëm ditën e djeshme, avionët e kanabisit kanë fluturuar në Durrës, Fier,...

Terror në Tiranë, plagoset me 3 plumba shoku i Elton Çiços

Krimi ka tronditur sërish Tiranën mesditën e djeshme. Një 30-vjeçar është qëlluar me breshëri plumbash në një lokal në qendër të kryeqytetit nga një...

“Shëndetësia falas”, i sëmuri me tuberkuloz i merr ilaçet në Kosovë

Indrit Karaj është një qytetar i cili ankohet në “Stop” se është prekur nga tuberkulozi, por endet se nuk gjen ilaçe. Nga Kamza e...

Skandali 2 milionë euro me ilaçet, lirohet administratori

Rreth një vit nga arrestimi lidhur me skandalin e vjedhjes së 2 milionë eurove me recetat e rimbursueshme dhe ilaçit ‘Ketosteril’, Gjykata e Tiranës...

Protestë kundër plehrave, bllokohet rruga Fier-Ballsh

Dy protesta janë zhvilluar dje në Fier kundër fabrikës së përpunimit të plehrave. Banorët e Plykut që në orët e para të mëngjesit kanë...

Protestuesit tentojnë të hyjnë në Bashki, përleshen me policinë

Qytetarët e Vlorës janë ngritur në protestë dje para Këshillit Bashkiak, aty ku do të mbahej mbledhja e radhës. Protesta është organizuar nga “Grupimi...

Policia mashtron, 17-vjeçari nuk u vra për talljet “fshatar”, por për një vajzë!

Ditën e mërkurë, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkollën Profesionale të Beratit, “Stiliano Bandilli”, ku tronditi opinionin publik. Një 17-vjeçar i dha...