Prokuroria nis hetimin pasuror për vëllezërit Poti të arrestuar në Belgjikë

Drejtoria e Pastrimit të Parave pranë Policisë së kryeqytetit, rihap hetimin pasuror ndaj dy vëllezërve Dhimitër dhe Xhevahir Poti, të arrestuar në Belgjikë si...

Rekordi i Kryebashkiakut të Kurbinit me 4 emra për krimet

Artur Bardhi, kryetar i Bashkisë së Kurbinit, ka pranuar në Formularin e Dekriminalizimit se, para se të njihej me gjeneralitetet që mban sot, ka...

Drejtori i Ramës arrestohet në Itali për trafik klandestinësh

Aleksandër Çela, drejtor i Mjedisit në Korçë, është ndaluar nga policia italiane rreth një javë më parë dhe dyshohet se po trafikonte klandestinë sirianë....

Një nga vajzat u përdhunua nga djali i ish-drejtoreshës

Fakte tronditëse po zbardhen nga Prokuroria lidhur me abuzimin e tre vajzave në Jetimoren e Shkodrës. Një nga 3 vajzat e Qendrës Rezidenciale për...

5 nxënës marrin taksi nga Cërriku dhe denoncojnë dhunën e mësueses në Tv

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur dje, kur një grup prej pesë fëmijësh mbërritën me taksi nga qyteti i Cërrikut drejt “News 24” për...

Tmerr, tre vajza minorene përdhunohen në jetimore

Tjetër skandal në jetimoren e Shkodrës. Fëmijët janë abuzuar seksualisht, janë keqtrajtuar dhe detyruar për të punuar. Këto fakte zbulohen nga Prokuroria e Shkodrës,...

Junta ka frikë nga gazetaria e lirë dhe kërkon ta mbyllë atë komisariateve

Gazetari i citynews, Genci Pishtari, është dhunuar nga policët e Bashkisë Tiranë vetëm sepse po filmonte një moment kur ata po gjobisnin një grua,...

Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg Shukriun

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili është njohur me masën e tij të sigurisë “Arrest me burg” marrë në mungesë nga togat e...

Europol: Përjashtuam Tahirin nga hetimi i Balilit

Prej më shumë se 1 viti, policia greke në bashkëpunim me DEA-n amerikane kanë kryer hetime për organizatën ndërkombëtare të drogës të drejtuar nga...