Karteli i kokainës, nipi i ish-diktatorit, 10 vjet burg

Gjykata  e Krimeve të Rënda dënoi dje me 104 vjet burg në total për 9 të  pandehurit e dosjes së laboratorit të kokainës në...

Dështon seanca ndaj Shullazit, pritej pyetja e 4 dëshmitarëve

Ka dështuar sërish seanca ndaj Emiljano Shullazit. Shkak është bërë mungesa e dy anëtarëve të turpit gjykues. Seanca e radhës është lënë për më...

Sulm me armë në Lezhë, plagoset shoferi i linjës

Shoferi i furgonit të pasagjerëve të linjës Kalivaç-Lezhë është plagosur në një sulm me armë nga persona ende të paidentifikuar mëngjesin e djeshëm. Ngjarja...

Një javë nga misteri i zhdukjes së biznesmenit e ndihmësit të tij

Një javë pas zhdukjes së dy vlonjatëve në det, policia nuk ka asnjë gjurmë apo të dhënë për fatin e tyre. Burime të Policisë...

Kapen me kokainë në Itali dy shqiptarë

Dy karrieristë shqiptarë të trafikut të kokainës, kanë përfunduar në pranga, pasi u kapën nga Policia italiane në Monteverde. Shqiptarët e arrestuar janë të...

Goditet banda e shqiptarëve në Itali: “Do ta qëlloj po nuk hapi kasafortën”

Tre shqiptarë, të armatosur me pistoleta të vjedhura gjysmë automatike, të cilët po përgatiteshin të vidhnin një vilë në San Vincenzo, në Livorno të...

Shqipëria në flakë prej 1 jave, qeveria asnjë masë

Shqipëria ndodhet në flakë prej disa ditësh, ndërsa qeveria është inekzistente. Situata paraqitet alarmante në Fier, Gjirokastër, Vlorë, Durrës, Elbasan, Berat, Dibër dhe Shkodër,...

Situatë dramatike, 36 vatra zjarri gjatë 24 orëve të fundit

36 vatra zjarri janë regjistruar vetëm gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin. Flakët po përhapen me shpejtësi, duke shkrumbuar qindra hektarë...

Skuadra e Gjicit ndalohet në Austri për trukim ndeshjesh

Skuadra e futbollit të Kukësit me president Safet Gjicin është ndaluar për trukim ndeshjesh në Austri. Trajneri dhe një pjesë e skuadrës kampione është...

Vdes pas operacionit 18-vjeçarja, familjarët akuzojnë mjekët

Një vajzë 18 vjeçe nga Gramshi ka humbur jetën pas një operacioni të bërë në Spitalin e Elbasanit. Familjarët kanë akuzuar mjeken që bëri...