Tërbohet Rama, përzë nga salla studenten pse i bëri pyetje… Debati

Kryeministri Rama ka vijuar edhe sot takimet me “pedagogë e studentë”. Në takimin e zhvilluar në sallën “Iliria” në Qytetin Studenti ka Rama ka...

“Trimërohet” dr.Ulsiu, ja si iu sulet gazetarëve nga frika se po i përgjonin telefonin...

Një incident i pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Komisionin e Ligjeve, teksa Ulsi Manja, kryetari i komisionit ka nxjerrë jashtë përfaqësuesit e...

Rama anullon takimin në Devoll, fshihet tek “Princesha”

Një ditë më parë kryetari i PS i kërkon Bashkisë së Devollit leje për të tubuar në sheshin para Bashkisë. Pasi marrin dijeni që protesta...

Prag katastrofe nga zjarret, në Belsh rrezikohen banesat

Vatrat e zjarrit po shtohen dita-ditës në të gjithë vendin, ndërsa situata ka dalë jashtë kontrollit. Ende pa u shuar 15 vatrat e zjarrit...

Terror në Shkodër! Policia dhunon qytetarët në mes të rrugës pa asnjë shkak (Video)

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar videon dhe mesazhin e dërguar nga një qytetar nga Shkodra, i cili shkruan se, policët kanë goditr në mes të...

Studentët në grevë urie! Qeveria u pret dritat!

Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në grevë urie në fakultetet përkatëse, ndërsa shprehen se do të qëndrojnë deri në përmbushjen e...

Pazari i fshehtë/ Rama e shiti detin, firmosi në një takim privat me Tsiprasin

Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias janë takuar sërish këtë herë në ishullin e Rodosit ku kanë përfunduar marrëveshjet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Duket se deti...

Mungon transporti, nxënësit bojkotojnë mësimin në Valare

Prindër dhe nxënës të fshatit Valare të Gjirokastrës, kanë bojkotuar procesin mësimor për shkak se u është hequr transporti. Ata nuk do të shkojnë...

Flet nëna e 17-vjeçarit që u dhunua nga 5 policë: Hë për hë do...

Banorët e “Astirit” kanë dalë sërish mbrëmjen e sotme në protestë, teksa kërkojnë dëmshpërblim 100% për pronat e tyre si dhe lirimin e të...

Studenti degjeneron Ramën: Je bërë bajat, nuk po ju durojmë dot më!

Një tjetër student i ka dhënë sot një leksion kryeministrit Rama në qytetin e Vlorës, ku i kërkoi atij që ti jepte fund etiketimit...