Komisioneri që u vra për votën, prehet në Varrezat e Dëshmorëve

Në ditën e 20-vjetorit të vrasjes për votën e lirë të “Dëshmorit të Atdheut”, Kujtim Frangu, u zhvillua ceremonia e vendosjes së eshtrave të...

12 tonelatat e drogës të Tahirit e Cenollarit

12 tonelatat e drogës që u zbuluan nga Prokuroria në një magazinë në Përmet ishin të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe mikut të...

Masakra e Xhuvanit, Skënder Demiraj: Djalin ma vrau policia

Gjykata e Tiranës urdhëron vazhdimin e hetimit për mosdhënie të ndihmës së shpejtë për Arbër Demiraj, një prej 4 të vrarëve në masakrën e...

Hidhet në erë me tritol makina e një të dënuari në Fushë Milot

Një makinë është hedhur në erë me eksploziv ditën e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në Fushë Milot. Burime nga policia kanë bërë të ditur...

Kreu i Antimafias italiane: Droga është shtuar, flasim për tonelata

Kreu i Antimafias italiane dhe Antiterrorizmit, Franco Roberti, gjatë inaugurimit të librit të tij për terrorizmin, u pyet nga gazetarët në lidhje me fenomenin...

Çullhaj ktheu në punë oficerin e përjashtuar për dekonspirim të operacionit të drogës

Drejtori i Policisë së Qarkut të Durrësit, Perlat Çullhaj ka rikthyer në punë një oficer policie të përjashtuar për dekonspirim të operacionit të drogës....

Protesta për Teatrin, juristi: Çështja është, do ruajmë identitenin tonë apo do lemë ata...

Artistë dhe qytetarë të ndryshëm kanë vijuar protestat në mbrojtje të Teatrit Kombëtar të cilin qeveria kërkon ta shembë. Mes atyre që kanë marrë...

Kapet me naftë kontrabandë, arrestohet gomisti

Një sasi prej 220 litra naftë kontrabandë është sekuestruar nga efektivë të Policisë së Durrësit, që kanë arrestuar një person. Specialistët e Sektorit të...

Thirrje kundër qeverisë në shfaqjen e Teatrit në Elbasan

Pasditen e së hënës në Teatrin “Skampa” në Elbasan u dha shfaqja kushtuar pasojave të diktaturës me titull “Ata hynë pa trokitur”, nën drejtimin...

1 mijë pjesëtarë të forcave të armatosura kandiduan për një vend roje në ambasadën...

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Ushtarak, Ylli Zyla, duke folur në studion e Report TV u shpreh se dezertimi i katër ushtarëve nga misioni në...