“Jemi këtu për t’i treguar Edi Ramës se ky popull nuk e bën atë...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ju është bashkuar qytetarëve që po protestojnë në ‘Plepat’ në Durrës, të cilët do të mbajnë...

Mister proçedura si u mor në dorëzim landfilli i Sharrës nga kompania “3R”

Edhe pse ka kaluar më shumë se 1 muaj nga vdekja e Ardit Gjoklajt, 17-vjeçarit që humbi jetën duke punuar në landfillin e Sharrës,...

Rama liron nga burgu vëllain e ish-deputetit të PS, arrestuar për drogë

Lirohet nga burgu Edmond Stafa, vëllai i ish-deputetit socialist në Elbasan, Bukurosh Stafa. Stafa u arrestua në maj të vitit të shkuar, pasi ishte...

Tërmet i fuqishëm, panik në të gjithë Shqipërinë

Një tërmet i fuqishëm ka shkaktuar frikë dhe panik në të gjithë Shqipërinë. Tërmeti i fuqishëm shkundi kryeqytetin dhe qytetet e tjera të vendit,...

Nis heqja e shtyllave të ndriçimit tek “Astiri”, banorët e revoltuar nisen drejt ish-sheshit...

Punonjësit e ARRSH-së kanë nisur heqjen e shtyllave të ndriçimit në zonën e Astirit. Kjo ka sjellë acarimin e banorëve të cilët mbeten të...

Prokurorët në Itali njihen me prova të reja kundër Tahirit

  Dy nga prokurorët që po hetojnë dosjen “Habilaj” dhe ish-ministrin Saimir Tahiri ndodhen në Itali për të siguruar më shumë prova për ish-ministrin e...

Zbulohet sa lehtë blihet në Tiranë armë zjarri pa leje me 350 mijë lekë

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së enjtes mënyrën si mund të pajisesh me armë gjahu pa pasur asnjë dokument. Madje, pa kaluar në asnjë...

Dekretimi i Lleshit/ Meta: Askush s’mund të më bëjë presion, shkelja e Kushtetutës është...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është rikthyer të flasë sërish mbrëmjen e sotme për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. I...

Gjykata vendos: Tahiri do të thirret në gjyq për krimet e Shullazit

Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e Prokurorisë për të pyetur dëshmitarët e kërkuar prej saj në gjyqin ndaj Emiliano Shullazit dhe 4...

Rama gënjeu live shqiptarët! Abi Bank nuk kontrollohet nga amerikanët

Debatet ishin të ashpra ditën e sotme në sallën e parlamentit të Shqipërisë. Debatet ishin mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryeministrit Edi Rama. Ish-kryeministri Sali...