Skandal! Fëmijët në çerdhe ushqehen me makarona të skaduara!

Kamera e fshehtë e emisionit ‘Stop’ nisi sezonin e ri duke shfaqur sesi tregtohen në mënyrë ilegale produkte të skaduara në një magazinë në...

Mogerini: Thaçi-Vuçiç, marrëveshje të detyrueshme ligjore

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, është takuar me presidentin austriak, Alexander va nder Bellen, gjatë...

Analisti, thirrje protestuesve: Kuksianët ta çojnë traun e Ramës në muzeumin e Rilindjes, opozita...

Nga dita e hënë, rikthehet tarifa për çdo kalim në “Rrugën e Kombit”. Nga ky tarifim, preken edhe banorët e Kukësit, një nga qarqet...

Sërish drogë nga Shqipëria në Itali, kapet gomonia me gjysëm tonë marijuanë

Sërish gomone me drogë nga Shqipëria në ujrat italiane. Bëhet e ditur se policia italiane ka sekuestruar një mjet lundrues me 535 kg marijuanë...

Xhafaj, 10 milionë dollarë vetëm në 2017 nga Lojërat e Fatit

Dhjetë miliardë lekë fituan Agron dhe Fatmir Xhafaj, ky i fundit ministër i Brendshëm, nga kompania e tyre e basteve vetëm në vitin 2017....

Dokumentat/ Sponsori i deputetes së PS tender korruptiv në Drejtorine e Transportit Rrugor

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një rast korruptiv ku është përfshirë Drejtoria Rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor Tiranë. Duke ju referuar një denoncimi nga një...

Shtëpia e kameramanit bie pre e grabitësve gjatë festës

Grabitjet e shtëpive, sidomos gjatë verës janë bërë një fenomen i shpeshtë dhe shqetësues edhe në qytetin e Elbasanit. Gjatë paraditës së sotme grabitësit kanë...

Rama me charter, mësuesit në Durrës 5 muaj pa transport të paguar

Mësuesit e fshatrave të Durrësit kanë 5 muaj që nuk marrin pagesat e transportit në përputhje me ligjin. Denoncimi është bërë nga një mësues, i...

Denoncimi i Berishës/ Policët në portin e Vlorës marrin 200 euro për person për...

Korrupsioni dhe krimi në Shqipëri, mesa duket është legjitimuar në këtë vend. Ndërkohë që kryeministri Rama është duke zhvilluar mbledhjen e qeverinë në qytetin...

Sulmi me armë ndaj gazetares, protestë para Kryeministrisë

Gazetarë, shoqëria civile dhe qytetarë të thjeshtë kanë dalë sot para kryeministrisë për të protestuar për sulmin që ju bë sot shtëpisë së prindërve...