Shullazi, me pistoletë në bark e duart në fyt Beqes

Zbardhen të tjera detaje nga dëshmia e biznesmenit Ylvi Beqja kundër Emiliano Shullazit dhe bandës së tij. Biznesmeni ka dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve...

Drogë e armë nga Shqipëria drejt Greqisë dhe Italisë

Pas Italisë, trafiku i armëve dhe drogës nga Shqipëria vijon edhe drejt Greqisë. Policia e Selanikut bëri të ditur dje se, ka goditur një...

Dhunohet pllaka përkujtimore e dëshmorit 14-vjeçar të demokracisë

Pllaka përkujtimore e dëshmorit 14-vjeçar të demokracisë, Spartak Deliu është dhunuar nga persona të panjohur për policinë. “Kjo pllakë është vendosur në nderim të...

I kërkoi të pandehurit 80 mijë euro, 4.6 vite burg për gjyqtarin e Sarandës

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka dënuar me 4 vite e 6 muaj burg gjyqtarin e Sarandës, Rasim Doda, i cili akuzohet...

Një gomone me 650 kg drogë nga Shqipëria kapet në Pulia

Policia italiane zbuloi në orët e para të ditës së djeshme 650 kilogramë marijuanë si dhe një skaf të braktisur. Droga u gjet në...

Policia greke jep detajet e kapjes së 1.7 tonë droge nga Shqipëria

Policia greke ka dhënë dje në mesditë detaje mbi dy operacionet e zhvilluara të enjten dhe të premten, ku u sekuestruan 1.7 tonë kanabis...

Krimi trondit Tiranën, vritet një grua në Ndroq, të shtëna në Allias

Krimi ka tronditur dje Tiranën. Një grua ka mbetur e vrarë, ndërsa një tjetër është plagosur në Ndroq, ndërsa në Allias ka patur të...

Grabitjet e bujshme pa autor, kriminelët pa emër jetojnë në liri

Grabitjet më të mëdha që kanë ndodhur dy vitet e fundit janë ende pa autorë. Kur kanë kaluar më shumë se katër muaj nga...

Italia e Greqia bllokuan 7.2 tonë drogë në 10 ditë

Trafiku i drogës vijon pa ndërprerje drejt Italisë dhe Greqisë. Në këto dy shtete janë futur plot 4 tonë drogë vetëm në 10 ditët...

Narko flota ajrore e Edieskobarit të Evropës

Qarkullimi në qiell i avionëve të vegjël që përdoren për transportin e lëndëve narkotike është shndërruar në një rutinë të përditshme. Pothuajse përditë raportohen...