Antimafia italiane: Trafiku i drogës që nis nga Shqipëria nuk ka ndaluar

Drejtoria e Antimafias italiane (DIA) ka bërë publik raportin e vitit 2017, ku ndër të tjera thuhet se, trafiku i drogës që nis nga...

Deklarata e fortë e avokatit: “Rama përdori granada serbe mbi protestuesit”!

Garda përdori gaz lotësjellëse, tymuese, por edhe granada që shkaktojnë shok mbi qytetarët. Avokati Altin Goxhaj, me anë të një postimi në rrjetet sociale,...

Pako me drogë shqiptare dalin nga deti në plazhin e Brindisit

Valët e detit kanë nxjerrë në breg mbi 50 kilogramë marijuanë orët e fundit, në plazhet nga Speçhiolla në Diana Marina, në provincën e...

BB jep alarmin: Siguria ushqimore në Shqipëri si në Mongoli dhe Libi

Prej ushqimit të pasigurt në të gjithë globin sëmurën afërisht 2 milionë persona të ditë, të cilët në të shumtën e rasteve duhet të...

Paralajmërimi i fortë i republikanëve: Rebelim popullor në SHBA nëse hetohet Presidenti Trump

Disa nga kritikët e Presidentit Donald Trump po bëjnë thirrje për ngritje akuzash me qëllim shkarkimin e Presidentit në Kongres, pasi ish-avokati i tij...

Deklarata e fortë: Rama dorëhiqet para të shtunës nga frika dhe tmerri që e...

Ish-zyrtari i lartë socialist, Kastriot Islami, në një postim në Facebook shkruan se, kryeministri Edi Rama do të largohet para ditës së shtunë. Ai shkruan...

Abuzimi 100 milionë me tenderat, KLSH kallëzon penalisht 8 zyrtarë

Tetë zyrtarë lokalë në Mallakastër janë kallëzuar në Prokurori nga KLSH-ja për shkelje të barazisë në procedurat e prokurimit dhe favorizimin e operatorëve ekonomikë...

KLSH në Rrogozhinë për fondet e rrugëve

Një ekip auditimi nga KLSH ka zbarkuar sot në Bashkinë e Rrogozhinës pas shqetësimit të banorëve të këtij qyteti për pezullimin e punimeve në...

Sekuestrohen miliona euro prona të Habilajve në Vlorë, lokale, apartamente e makina

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sekuestruar 31 pasuri të grupit të Habilajve. Mes tyre janë 8 apartamente. Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë...

Rama i rrethuar nga revolta popullore në Rroskovec, fshihet pas forcave speciale… (Foto)

Mijëra banorë të Roskovecit i bllokon rrugën kryeministrit Edi Rama. Qytetarët e revoltuar i kanë bllokuar rrugën duke e bërë thuajse të pamundur kalimin...