Vrasja në Vlorë, makina që u përdor në vrasje ishte vjedhur në Durrës

Një ditë pas atentatit të ndodhur në Sheshin e “Flamurit” në Vlorë, ku mbeti i vrarë drejtori i OSHEE-së, Roland Saliu dhe pronari i...

Durrës, trafikantët hedhin drogën në det

Një sasi droge u gjet në det ditën e djeshme nga Policia Kufitare e Durrësit dhe Guardia di Finanza. Në njoftim thuhet se janë...

Pranga drejtorit të Shkollës së Mesme

Drejtori i Shkollës së Mesme të Përgjithshme “Bab Dud Karnuara” në Berat, Yzedin Hajdaraj, 59 vjeç, u arrestua pas denoncimit se ka ngacmuar seksualisht...

Demiraj paralajmëron krerët e policisë për drogën e zgjedhjet

Një ditë pas marrjes së detyrës si ministër i Brendshëm, Dritan Demiraj, zhvilloi një takim dje me drejtuesit e policive në qarqe për procesin...

Lidhjet e pronarit të televizionit, Rakipi me masakrën Çole-2015

Ekzekutimi i dyfishtë në qendër të Vlorës i drejtori të OSHEE-së, Roland Saliut dhe pronarit të një mediaje lokale, “Vlora Channel”, Erven Hysenit ka...

Gjici i PS, fushatë me mësuesit dhe punonjësit e OSHEE-së

Kandidati i PS-së në Qarkun ë Kukësit, Safet Gjici, ka nisur fushatën e zgjedhjeve me mësuesit dhe punonjësit e OSHEE-së, pavarësisht deklaratave në publik...

Sekuestrohet furgoni me 1 ton drogë në Vlorë

Policia e Vlorës ka sekuestruar rreth 1 ton drogë në Kuzum Baba të Vlorës. Bëhet e ditur se, droga ishte ngarkuar në një furgon....

Nisin hetimet për 7 kg heroinën e kapur në Bari

7 kg heroinë të kapura dy ditë më parë nga policia italiane në Portin e Barit, ndërsa transportoheshin nga një shqiptar me inicialet A....

Përgjaket Vlora, vritet drejtori i OSHEE dhe pronari i televizionit

Krimi godet sërish në Vlorë. Vriten në atentat drejtori i OSHEE të Vlorës dhe pronari i një televizioni lokal. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen...

Maskat grabitje nën kërcënimin e armës në Krujë

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur gjatë natës në rrugën Krujë-Fushë Krujë. Policia njofton se tre persona me maska dhe të armatosur i...