Prova e re, Balla në krah të një tjetër të arrestuari

Ku janë kriminelë dhe hajdutë është edhe Taulant Balla. Duket se kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, nuk i mbarojnë fotot me persona...

‘’Ktheji përgjigje kësaj z. Kryeministër!”, studentja vë me shpatulla pas murit Ramën

Vjeshta nuk është vetëm për ata student që nuk marrin notë kaluese në provime, është edhe për studentët që gjatë vitit detyrohen të bëjnë...

Skandali me përgjimet, Prokuroria pezullon nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako uu pezullua nga detyra për skandalin e përgjimeve me IMSI CATCHER. Pajisja e përgjimit dyshohet...

Revolta! Studentët, naftëtarët e të përndjekurit në protestë!

Shpërthen revolta popullore për shkak të krizës së rëndë ekonomike, papunësisë, korrupsionit qeveritar, rritjes së kriminalitetit dhe humbjes së shpresës për të jetuar në...

Inkriminimi, Rama sistemon Shullazin me qeli luksi tek VIP-at

Emiljano Shullazi është transferuar nga paraburgimi 302 ku ndodhej që prej ditës së arrestimit dhe është dërguar në Elbasan. Burime nga Drejtoria e Burgjeve kanë...

Shishja e vdekjes së të burgosurit

Kastriot DERVISHI Fotografia i takon procesit të zhvarrimit të varrit nr.54, kryer më 29 prill 2010, në varrezën publike të fshatit Panahor në Ballsh. Këtu...

Komuniteti Mysliman shkarkoi Gurrën, por Veliaj kërcënoi Komunitetin

Vetëm pak muaj më parë, Komuniteti Mysliman Shqiptar ka marrë vendim për të shkarkuar nga detyra, Myftiun e Tiranës, Ylli Gurra. Vendimi ka ardhur...

Vëllai i ministrit Xhafa te skafi me 1 ton drogë

Skafi me 1 ton kanabis që u gjet pak ditë më parë i braktisur në brigjet e Karaburunit ishte i vëllait të ministrit të...

I vihet zjarri makinës së këngëtarit në Tiranë

I vihet flaka me benzinë makinës së këngëtarit Flori Mumajesi në një parking të nëndheshëm në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës...

Korrupsioni, arrestohet ish-drejtoresha e Hipotekës Sarandë

Ish-drejtoresha e Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, në Sarandë Adriana Shehu, përfaqësuese e Partisë Socialiste, është arrestuar me akuzën për shpërdorim detyre....