Vazhdon masakra e Dakos, mbi murin antik hidhet beton

Ky është rasti më flagrant se si Bashkia e Durrësit shkel ligjin. Edhe pse Gjykata ka urdhëruar që të pezullohen punimet për “Velierën”, kryetari...

Emigrimi, nis zbrazja e Vlorës, Tiranës, Elbasanit…

Vlora, Elbasani, Tirana, Berati, Lezha, Fieri dhe Durrësi janë evidentuar si qarqet me potencialet më të larta të emigrimit, në anketën e vitit 2018...

Tre shqiptarë kapen me 4 kg heroinë në Zyrih

Policia e Zyrihut e mbështetur nga pjesëtarë të Policisë së Glarus kanë arrestuar disa persona për trafikim të drogës, ndërsa i janë gjetur edhe...

Makina 132 mijë euro e Ardi Veliut, aktivisti: 90 fëmijë lihen pa ushqim që...

Ditën e sotme drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është paraqituir në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar mbi pretendimin e...

Studentët nisin një mënyrë të re për anullimin e ligjit të Arsimit të Lartë

Një nga kërkesat e studentëve shqiptarë që dolën masivisht në protesta ishte edhe anulimi i Ligjit të Arsimit të Lartë, që qeveria thotë se...

Sulmohet me thikë trajneri i “Vllaznisë”, Ernest Gjoka

Një ngjarje e rëndë ndodhi gjatë stërvitjes së skuadrës së “Vllaznisë”, kur trajneri Ernest Gjoka ishte objekt i një sulmi fizik me armë të...

Prokuroria ngre padi penale: Jo të ligjshme motivet e fluturimit

Prokuroria e Shkodrës regjistron procedimin penal për helikopterin e rrëzuar se në Liqenin e Shkodrës janë shkelur rregullat e fluturimit ajror dhe për lëvizje...

Qeveria mashtroi banorët e Zharrëzës, “Bankers” nuk i dëmshpërblen

Banorët e Zharrëzës vazhdojnë të sorollaten pa marrë dëmshpërblimin për shtëpitë e shkatërruara nga lëkundjet e tokës në këtë zonë. Kompania “Bankers Petrolium” ka...

Kristaq Rama firmosi eksekutimin e viktimave të komunizmit sot i biri i tij po...

Shoqata Kombëtare e Trashigimtarëve e të pushkatuarve politikë të Shqipërisë, Dega Malësi e Madhe i është drejtuar me një letër instancave më të larta...

Organizata turko-shqiptare-spanjolle kapet me 16 kg heroinë, 29 në pranga

Plot 29 persona janë arrestuar nga policia spanjolle në kuadër të një operacioni të gjerë kundër trafikut të heroinës dhe kokainës nga Ballkani, Turqia...