Avokati i financierit të Habilajve: “Si e arratisën nga burgu Seitajn”

Avokati shqiptar i Nezar Seitajt, i njohur si financieri i grupit të Habilajve, është marrë në pyetje në lidhje me ekstradimin e paprecedentë të...

Kushërira e ministres Gjermeni pensioniste paguhet me dy rroga në shtet

Kryetari i degës së PD në Lushnjë, Myslim Murrizi ka denoncuar një skandal në bashkinë e këtij qyteti. Murrizi deklaron se kryetarja e Këshillit...

Maskat me armë futen në lokal për të grabitur, ja si i “paralizon” shitësja...

Një ngjarje gati si nëpër filma është regjistruar ditën e sotme në Tiranë, ku dy vajza të guximshme kanë parandaluar një vjedhje. Tentativa e...

Denoncimi i policit: Safet Rustemi lëviz me 2 pistoleta në Shkodër, mbrohet nga Rama

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot dëshminë e një polici të komisariatit të Shkodrës lidhur me Safet Rustemin (Bajrin), një ndër personat më të...

Minatorët paralajmërojnë Ramën: Grevë urie para Kryeministrisë!

Miratimi i statusit të minatorit, vazhdon të ngelet një prej problemeve më të mëdha për punonjësit e nëntokës, të cilët për 27 vite me...

Berisha: Shqipëria përmbytet Rama ia mbath në New York

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar ndaj kryeministrit Rama për braktisejn që i ka bërë vendit në një kohë kur Shqipëria ndodhet në një situatë dramatike...

Vrau babain dhe plagosi nënën e tij, 21-vjeçari në depresion

21-vjeçari Mirald Metallari ka thënë në polici se në momentin kur qëlloi babain e tij, i ka pasur sytë e mbyllur dhe nuk e...

Zbulohet pista e avionëve për drogën edhe në Berat

Një tjetër pistë avionësh për transportin e drogës drejt Italisë është zbuluar edhe në Berat. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një foto ku duket qartë...

Berisha: Rama e nisi Tahirin në arrati për të shpëtuar lëkurën e tij dhe...

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas publikimit të lajmit se, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është larguar drejt Gjermanisë. Në një postim në Facebook, Berisha...

Gazetari spanjoll i infiltruar në Shqipëri: Do të demonstroj më zë e figurë lidhjet...

Investigimi i linjave ndërkombëtare të trafikut të kokainës dhe të qenieve njerëzore në Amerikën e Jugut duket se e ka “sjellë” gazetarin spanjoll David...