Urgjenca e orës 22:48 e së enjtes: Shefi me overdozë në spital

“Rama një natë të sikletshme, në urgjencë nga overdoza!”, shkruan Berisha në Facebook pas një mesazhi të marrë nga një qytetar. “Qytetari dixhital informon se...

Një i “kërkuar” nga amerikanët si hajdut, kandidat për Drejtor të Përgjithshëm Policie

Merkatoja për drejtor të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, pas ikjes së Haki Çakos po merr përmasa të mëdha në media. Të gjithë kanë...

Një ditë në Valbonë, perlën e turizmit malor

Valbona, kjo perlë e turizmit malor në Shqipëri është “pushtuar” nga vizitorët vendas dhe turistët e huaj sidomos në fundjavë. Ndërtimi i rrugës që...

Dy patentat për jahtin 100 tonësh të Tahirit, do përdoreshin për ngarkesat e drogës?

Pas publikimit të dosjes ‘Habilaj’, ku dyshohet të jetë i përfshirë në trafikun e drogës ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, vazhdojnë të dalin në...

Bashkia e Kamzës prezanton projektin për sheshin e ri dhe pedonalen e qytetit

I gjendur perballe vetos qeveritare, kryebashkaiku Xhelal Mziu do ta bëjë këtë investim sërish me të ardhurat e bashkisë Kamza së shpejti do të ketë...

Si Jael Çela ish-drejtuesi i policisë në Vlorë refuzoi urdhër arrestet e prokurorisë për...

Prokuroria e Krimeve të Rënda lëshoi sot disa urdhër-arreste, mes të cilëve edhe një për ish Drejtorin e Qarkut Vlorë, Jael Çela. Çela ka...

Tonelatat e drogës, Italia arreston Moisi Habilajn, kushëririn e Saje Qorrit

Prokuroria italiane, në bashkëpunim me Guardia di Finanza, kanë shpërbërë, një grup të strukturuar kriminale. “Gjatë operacionit, të koduar “Trëndafili i erës” janë sekuestruar 20...

Denoncimi: Shefi i krimeve në Policinë e Durrësit mori 30 mijë euro për vrasjen...

“Shefi i Krimeve në Policinë e Durrësit mori 30 mijë euro për të fshirë zonën nga policët në vendin ku më vdiq djali”. Kështu...

Rama mashtroi shqiptarët dhe UEFA-n, stadiumi “Loro Boriçi” me 1500 vende më pak

Kryeministri shqiptar Rama përfshihet në një tjetër skandal të rëndë, i cili ka të bëjë me projektin e stadiumit “Loro Boriçi”, projekt i financuar...

Dokumentat përvëluese të Visho Ajazit për Ramën

Visho Ajazi ka një dosje të plotë me dokumenta përvëluese për Ramën, vëllanë e tij dhe lidhjet e tjera të qeverisë me krimin përveç...