“Shtëpitë do t’i mbrojmë me gjak”, protestuesit në revoltë kundër qeverisë

Protestuesit të revoltuar kanë deklaruar se shtëpitë do ti mbrojnë me gjak dhe se nuk do të tërhiqen nga protesta. Për ditën e 13-të me...

Tmerr në Elbasan, reagon Berisha: Bllokohen rrugët kur lëviz Lleshi i Kallam Dështakut

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar masat e rrepta të ndërmarra nga Policia për të ruajtur zv.ministrin e Brendshëm Sandër Lleshi në takimet e tij...

Konflikti brenda PS/ Manastirliu sfidon Erion Veliajn, “e dekonspiron” Top Channel

Afrimi i zgjedhjeve lokale po kristalizon grupimet brenda Partisë Socialiste, me Edi Ramën nga njëra anë dhe dyshen Fatmir Xhafaj-Erjon Veliaj nga ana tjetër....

Basha: Spastrim etnik me Unazën e Re, njëlloj si serbët ndaj kosovarëve

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, e ka cilësuar veprimin e qeverisë dhe të Bashkisë së Tiranës për tu prishur shtëpitë banorëve të ‘Unazës së...

Reagon Berisha: Qytetarët para Bashkisë të gatshëm për ta tërhequr zvarrë si mi Lal...

Qytetarët janë në protest para Bashkisë së Tiranës, të gatshëm për ta tërhequr zvarrë si mi Erjon Veliajn. Kështu shkruan ish-Kryeministri Berisha në një koment...

Protestuesit i venë flakën shpellarit të Bashkisë!

Protestuesit e Unazës së Re janë zhvendosur përpara godinës së Bashkisë së Tiranës, ku i bëjnë thirrje kryetarit Erion Veliaj, të tërheqë vendimin. Situata atje...

Nis revolta/ Banorët e Unazës së Re rrethojnë zyrën e Veliajt, policia blindon Bashkinë!

Ka nisur protesta e banorëve të Unazës së Re me kërkesën për dëmshpërblim 100% të pronave të tyre përpara bashkisë së Tiranës. Policia e...

Paloka: Rama çun Tirone? Si e tallnim tek bordurat

Në grevën e urisë hyri gjysmë “ilegalisht”. Edi Paloka kishte muaj më parë se 17 shkurti ’91, që ishte diplomuar si inxhinier gjeofizik. Greva...

Italia zbulon emrin e Igli Tares tek mafia e basteve online, ja kompania e...

Një rrjet mafioz që kontrollonte bastet online në Itali, është goditur këtë të mërkurë nga autoritetet anti-mafia në vendin fqinj. 68 persona janë arrestuar dhe...

Kasmi zbulon kush e ka radhën e arrestimit pas Shullazit

Pasi përshëndeti dënimin e Emiljano Shullazit, sot Ambasada e SHBA në Tiranë ka pyetur qeverinë se kush e ka radhën? ‘Vendimi i marrë është një...