Kandidati i Ramës për Dibrën në dosjen “184”, ja përgjimet e skemës së grabitjes

Nga Basir Çollaku Dionis Imeraj, është pjesë e dosjes 184 të zgjedhjeve të 11 shtatorit 2016, masakrës elektorale në Peshkopi, ku u shpall fitues Muharrem...

Regjimi i Ramës na kthen në 1951-shin… 

Reshat KRIPA A është vepër penale të shkruash në murin e shtëpisë së një ambasadori një fjali me përmbajtje politike? Absolutisht jo! Në Kodin Penal të...

Berisha denoncon skandalin! Rrihet për vdekje qytetari në mes të Vlorës, policia fsheh ngjarjen!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar fshehjen nga Policia të vdekjes së një qytetari në Vlorë, i cili ishte dhunuar rëndë në mes të qytetit....

Nuk ndalet policia e Lleshit, arrestohet një tjetër studente, si ja përplasi në surrat...

Policia e Shtetit ka ndaluar një tjetër studente lidhur me parrullën e shkruar në murin e pallatit ku banon ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Bëhet...

Homazhet/ Zyrtarët e lartë të PD shprehin ngushëllime për Major Tanushin

Ditën e sotme u mbajtën homazhe për Majorin Klodian Tanushin, i cili mbeti i vrarë në krye të detyrës nga një shpërthim në Letoni. Në...

Këta s’kanë as moral, as dhembsuri! Shikoni si zbardh dhëmbët Spiropali në vaki…

Një situatë e pazakontë dhe aspak e denjë për prezantimin dinjitoz të ministrave ndodhi pak më parë gjatë ceremonisë së homazhave kushtuar majorit Klodian...

Reagimi i fortë i Akademikut të njohur: Shkuan gjallesat të votojnë…

Akademiku i njohur, Artan Fuga duke parë situatën politike që është krijuar në vendë përpara zgjedhjeve të 30 Qershorit, ka reaguar nëpërmjet ironisë. Ai ka...

Nisin homazhet për majorin që humbi jetën pas një shpërthimi në Letoni

Nisin homazhet për major Klodian Tanushin, i cili humbi jetën pas një shpërthimi të ndodhur në Letoni. Të pranishëm në ceremoninë janë familjarë, të afërm...

Studentja Ana Azizaj flet pas lirimit nga burgu: Po, turp të kesh…!

Nga Ana AZIZAJ “Turp të kesh!” - Kjo fjali kaq e shkurtër bëri të ndahej Shqipëria në dy opionione kundër ndërkombëtarëve dhe pro ndërkombëtarëve, kundër...

Dylqinja e Xibrakës, i shkruan kalorësit fytyrë menderosur: Jam e jotja deri në…

Fort i ndrituri Kalorës i fytyrës së menderosur! Jam e jotja Dylqinjë e Tironës që po të shkruaj nga Xibraka. Leshlëshuar e mallpërvëluar nga “malli” me...