Shpronësim dhe sekuestrim i të gjitha koncesioneve të oligarkëve

Lulzim Basha përshkallëzoi sot qëndrimin e opozitës përkundrejt korrupsionit, kur foli me tone kërcënuese për biznesmenenët dhe klientët e qeverisë dhe shkoi përtej Edi...

Berisha: Fatos Klosi ekzekutoi ministrin e Mbrojtjes të Kosovës, ç’ndodhi pas vrasjes së gazetarit...

“Bota sot”: Si po qeveriset në Kosovë dhe Shqipëri? Sali Berisha: Mjerisht Shqipëria, sipas realitetit të brendshëm por edhe të dhënave të institucioneve dhe mediave...

Vritet biznesmeni në Tropojë, si horrat Xhafaj e Veliu manipulojnë vrasjen, denoncimi i Berishës

Nje njoftim kriminal i Faqezi Droges dhe Ardi Xhafes! Keta bandite e te pafytyre perdhosin te vdekurit dhe dizinformojne opinionin publik si ne kohrat me...

Bëhuni gati, brenda pak muajsh edhe Rruga e Elbasanit me koncesion dhe me pagesë

Rruga e Kombit u bë e para rrugë me pagesë në Shqipëri, por shumë shpejt kostot në rritje të mirëmbajtjes mund të çojnë që...

Protestë para Kuvendit në mbrojtje të Teatrit, aktivistët: Do ta mbrojmë me forcë, gati...

Qindra qytetarë dhe aktivistë po protestojnë përpara Kuvendit në mbrojtje të Godinës së Teatrit Kombëtar, që po synohet të prishet përmes një ligji të...

Skandal! Konvikti në Kamëz menaxhohet nga Bashkia Tiranë!

Reforma territoriale siç nisi keq, ashtu përfundoi, dhe sot nuk rezulton e suksesshme, e pazbatueshme në terren. Përveç faktit se bashkitë sot janë të...

Skandal/ Prokurori që hetonte bandën e Shullazit detyrohet të largohet nga Shqipëria

Prokurori që kishte në duar dosjen e hetimit të Shullazit dhe bandës së tij është detyruar të largohet nga Shqipëria pasi Prokurorja e Krimeve...

Deklarata e fortë e Doris Pack: Tirana ka nevojë për shkolla, jo për kulla

Presidentja e Forumit të Grave të PPE, Doris Pack ka marrë pjesë në një bashkëbisedim për rolin e të rinjve dhe grave në integrimin...

Raporti i DASH për terrorizmin: Në Shqipëri ka korrupsion dhe pengesa ndaj shkëmbimit të...

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë për vitin 2017. Vijon një përmbledhje e pjesëve për Shqipërinë dhe...

Loja proceduriale e Prokurorisë për të shpëtuar Shullazin e partisë!

Nga Flamur Vezaj #Prokuroria per Krime te Renda, deri dje ishte nje nga institucionet qe Shqiperia krenohej ne takime nderkombetare per luften kunder krimit te...