Çfarë po ndodh në Vlorë? 80 të vrarë, zhdukur e rrëmbyer në 3 vite

Vlora është një ndër qytetet që po numëron viktimat e një beteje që duket se është sunduar nga krimi i organizuar. Nëpërmjet dëshmive ekskluzive...

Si Jael Çela ish-drejtuesi i policisë në Vlorë refuzoi urdhër arrestet e prokurorisë për...

Prokuroria e Krimeve të Rënda lëshoi sot disa urdhër-arreste, mes të cilëve edhe një për ish Drejtorin e Qarkut Vlorë, Jael Çela. Çela ka...

Llalla: Një vit hetim me ndërkombëtarët për drogën e Habilajve në Babicë

Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla, ka mbërritur me urgjencë paraditen e djeshme në Prokurorinë e Vlorës. Kjo lëvizje e kryeprokurorit vjen pas...

Deputeti i PD thirrje qytetarëve: Nesër të gjithë në mbështetje të protestës së diasporës

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu gjatë fjalës së tij në protestën e banorëve të Unazës së Re u bëri thirrje qytetarëve që ti...

Ekspertiza: Ish-drejtori Cuku u qëllua pas shpine me dy armë

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Artan Cuku është qëlluar pas shpine dhe në kokë me 4 plumba nga dy persona, ndërsa Cuku nuk ka...

Studentët i këndojnë Nikollës: Mesatarja 5.8, në fund ta futi shefi vetë!

Studentët e universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan ashtu siç bashkëmoshatarët e tyre në qytetet e tjera, vazhdojnë protestën dhe bojkotimin e mësimit. Përveç parullave,...

Oficeri i policisë dhe prokurori merrin 18 mijë euro për një firmë

Një rast flagrant korrupsioni është zbuluar nga emisioni investigativ “Stop”, në televizionin “Klan”. Bëhet fjalë për një prokuror, të Prokurorisë së Tiranës, i cili...

Protestë në Tiranë kundër dhunës ndaj grave

Të indinjuar nga dhuna kundër grave ekspozuar nga video-skandalet në rrjetet sociale, dhjetëra qytetarë bashkuan zërin për të kërkuar barazi gjinore. Dhjetëra qytetarë dhe...

Helmohen 11 gra e vajza të fabrikës së këpucëve, Rama asnjë reagim

11 gra dhe vajza, punëtore në një fabrikë këpucësh në fshatin Bubq të Fushë-Krujës u dërguan me urgjencë në Qendrën Shëndetësore, pasi shfaqën gjendje...

Trafiku i drogës/ Prokuroria e Katanias kërkon 18 vite burg për kushëririn e Tahirit,...

Prokuroria e Katanias në Itali kërkon 18 vite burg për Moisi Habilajn, i konsideruar si kreu i grupit të trafikut të drogës. Moisi Habilaj...