Foto e Ramës në fushatë elektorale me bosin e drogës të laboratorit në Has,...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar foton e kreut të qeverisë me bosin e drogës të laboratorit në has të Kukësit, I cili ëhstë tani...

U pushua për dhunë ndaj fëmijëve jetimë në Shkodër, Veliaj e bën drejtoreshë në...

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar publikisht ripunësimin e mësuesve që u pushuan nga puna për korrupsion dhe dhunë ndaj fëmijëve. Denoncimi është bërë nga dy...

Policia konfirmon lajmin e publikuar nga Berisha: Klemend Balili vetëdorëzohet!

I shumë kërkuari Klement Balili është dorëzuar në polici. Lajmin e publikoi ish-Kryeministri Berisha në një njoftim në faqen e tij në Facebook. Ndërsa më...

Si u trafikuan tonelata drogë me avion nga Shqipëria në Itali e Greqi

Dhjetëra tonelata droge që kapet në Itali, Greqi, e shtete të tjera, të cilat kanë si pikënisje Shqipërinë ashtu siç kanë deklaruar edhe Shërbimet...

Kapriço që kushtoi 13 milionë euro

Dritan KABA 13 milion eurot e kapriços Rama, do ikin nga shkollat, spitalet, ndihma sociale, investimet publike, nga djersa e gjaku i familjeve shqiptare. Ne fakt...

Veliaj vjedh qytetarët, UKT-ja në Kombinat, pagesa pa kupon tatimor

Qytetarët e Kombinatit tregojnë se si abuzohet me kuponët tatimorë nga vetë institucionet. Renaldo tregon për emisionin investigative “Stop” se, qytetarët në Kombinat paguajnë...

Tension në Lezhë, qindra qytetarë rrethojnë gjykatën ku do të merret vendimi për Fran...

Qindra qytetarë kanë bllokuar hyrjen e gjykatës së Lezhës, ku pritet të merret vendim për Fran Frrokajn, kryetarin e bashkisë të arrestuar para katër...

Komuniteti Mysliman shkarkoi Gurrën, por Veliaj kërcënoi Komunitetin

Vetëm pak muaj më parë, Komuniteti Mysliman Shqiptar ka marrë vendim për të shkarkuar nga detyra, Myftiun e Tiranës, Ylli Gurra. Vendimi ka ardhur...

Zbardhet skandali/ ‘Biba X’, përfituesja e 18 milionë eurove nga Unaza e Re, nën...

Partia Demokratike ka denoncuar një tjetër fakt skandaloz lidhur me projektin e Unazës së: 'Kompania Biba X, përfituese e 18 milionë eurove nga Projekti...

5 ditë nga fillimi i shkollës, kaos dhe mungesë tekstesh

Vazhdojnë radhët e gjata nëpër pikat ku po shpërndahen librat shkollorë në rrethet e vendit. Në shumë qytete ka pak pikë shpërndarje të librave,...