Gjermania kërkon zyrtarisht arrestimin e Tahirit

Gjermania ka kërkuar zyrtarisht dhe publikisht arrestimin e Saimir Tahirit. Lojërat e Ramës në mbrojtje të mafies dhe krerëve të trafikut të drogës kanë...

Gazetari Artan Hoxha dekonspiroi dëshmitarin e drogës që u vra nga trafikantët?

Një dëshmitar i trafikut të drogës është vrarë pak kohë më parë. Por historia se si ai është vrarë lidhet direkt me gazetarin Artan...

Taulant Balla liron nga burgu bandën e prerjes së pyjeve

Deputeti i PS, Taulant Balla liron nga burgu bandën e prerjes së pyjeve në Librazhd. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një mesazh në Facebook si...

Prokurorët në Itali njihen me prova të reja kundër Tahirit

  Dy nga prokurorët që po hetojnë dosjen “Habilaj” dhe ish-ministrin Saimir Tahiri ndodhen në Itali për të siguruar më shumë prova për ish-ministrin e...

Zyrtarë të lartë në librin e pagesave të Habilajve

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe zyrtarët e lartë të policisë nuk janë të vetmit që po hetohen në dosjen “Habilaj”. Hetimet e Antimafias...

Kërkuan arrestimin e Tahirit për drogën, kamikazja e Ramës në Prokurori përgatit shkarkimin e...

Pasi bëri disa lëvizje në prokuroritë e rretheve dhe në Prokurorinë e Përgjithshme, Arta Marku ka vendosur të bëjë lëvizje edhe në Prokurorinë e...

Urgjenca e orës 22:48 e së enjtes: Shefi me overdozë në spital

“Rama një natë të sikletshme, në urgjencë nga overdoza!”, shkruan Berisha në Facebook pas një mesazhi të marrë nga një qytetar. “Qytetari dixhital informon se...

Vetëdorëzohet në policinë turke Izet Haxhia, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit

Izet Haxhia, i akuzuar për vrasjen e Liderit të Lëvizjes Studentore, deputetit të PD, Azem Hajdari është vetëdorëzuar në policinë turke, me qëllim ekstradimin...

Ortaku i Peleshit te droga në Korçë

Zbulohen parcelat me kanabis të zëvendëskryeministrit Niko Peleshit në Korçë. Skandali është publikuar nga ish-Kryeministri Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook, duke iu referuar...

Dy patentat për jahtin 100 tonësh të Tahirit, do përdoreshin për ngarkesat e drogës?

Pas publikimit të dosjes ‘Habilaj’, ku dyshohet të jetë i përfshirë në trafikun e drogës ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, vazhdojnë të dalin në...