Rama zbythet nga Shkodra, shtyn takimin

Rama ka shtyrë takimin elektoral në Shkodër pas protestës madhështore të qytetarëve shkodranë. Megjithatë, situata në Shkodër vijon të jetë tepër e tensionuar. Policia ka...

Banda e Lleshit në polici sulmon kryebashkiaken e Shkodrës, rritet revolta popullore

Dhuna e policisë së Ramës dhe Lleshit dhe gazi helmues që hidhet në masë të madhe prej tyre nuk ka kursyer as kryetaren e...

Shkodra në revoltë kundër organizatës kriminale

Mbi 800 forca speciale që mbajnë nën rrethim Shkodrën, në pritje të ardhjes së kryeministrit Edi Rama po ushtrorjnë dhunë dhe terror ndaj protestesuve...

Mijëra qytetarë shkodranë në shesh, policia hedh gaz helmues ndaj protesutesve paqësorë (Video)

Disa mijëra qytetarë shkodranë në këto momente kanë pushtuar qendrën e qytetit duke mos lejuar Ramën të vijë të mbajë miting në qytetin e...

Shkodra refuzon Ramën: Nuk ka asnjë shesh të lirë për…

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi e ka refuzuar lejen e kërkuar nga Partia Socialiste për një takim elektoral të kryeministrit Edi Rama...

Ultimatumi nga Tropoja për Ramën: Largo urgjentisht forcat speciale!

Kryetari i Bashkisë së Tropojës, Besnik Dushaj përmes një apeli publik i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj që...

Ymer Lala flet për takimin në zyrën e Edi Ramës: “Ti mos e rruaj...

Në përgjimet 9 dhe 10 të publikuara nga Bild mbrëmjen e sotme, shfaqet Imer Lala duke biseduar me ish-ministrin Damian Gjiknuri dhe më pas...

Bild nxjerr përgjimet e reja bombë: Bisedat e kryepolicit dhe Gjiknurit me kriminelin Ymer...

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave. Në video përgjimin numër 1 është...

Situatë dramatike në Kavajë, policia hedh gaz edhe në banesa, zjarrfikësit në ndihmë të...

Një përplasje e fortë po ndodh në këto momente në KZAZ-në e Kavajës të vendosur në shkollën ‘3 Dëshmorët’. Qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë...

Shpërthen në Kavajë! Mijëra në shesh, policia hedh gaz helmues ndaj protestuesve (Video)

Mijëra qytetarë të Kavajës, bashkë me kryebashkiakun Isa Sakja, i janë drejtuar shkollës 3 Dëshmorët atje ku ndodhet KZAZ për bashkinë e Kavajës. Në krye...