Zbulohen mesazhet kërcënuese ndaj administratës në Vlorë për të shkuar në takimin e Ramës

Protesta  që do të zhvillohet nesër në Tiranësi ka futur tmerrin Ramës, i cili ka angazhuar të gjithë mjetet e tij për të mbledhur...

Denoncimi i prindërve: Persona që mbrohen nga policia drogojnë dhe përdhunojnë vajzën 14 vjeçe...

Një tjetër rast i rëndë abuzimi me të mitur është denoncuar sot nga dy prindër në Tiranë: vajza e tyre 14-vjeçare drogohet dhe përdhunohet...

Daul: Jam i shqetësuar për demokracinë në Shqipëri, të drejtat e opozitës duhet të...

Presidenti i Partive Popullore Europiane, Josef Daul kareaguar për situatën politike në Shqipëri. Ai shprehet i shqetësuar lidhur me situatën e demokracisë në Shqipëri....

Protestuesit paralajmërojnë Ramën: Ke vetëm dy rrugë, ose të rrëzohesh, ose të largohesh!

Banorët e Unazës së Re kanë dalë për të 104-ën ditë radhazi në protestë ku tashmë nuk këkrojnë vetëm dësmshpërblim në vlerë 100% të...

Deputeti i Kosovës: Veliaj, pjesë e krimit të organizuar, na grabiti 1.6 milionë euro

Biznesmeni nga Kosova, Ramiz Kelmendi ka lëshuar akuza të rënda ndaj Erion Velaijt. Duke folur live nga Stambolli për SYRI.net, Kelmendi ka akuzuar Veliajn se...

Paralajmërohet Rama: Do të të pijë e zeza nëse tenton të ndalosh protestën më...

Banorët e Unazës së Re vazhdojnë protestën e tyre në ditën e 101 kundër shembjes së banesave të tyre. Ata kanë dalë sërish sot...

Skandali seksual, Lleshaj shkon në Komisariatin e Malësisë së Madhe, urdhëron policinë të arrestojë...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka mbërritur mëngjesin e ditës së sotme në Malësi të Madhe për ngjarjen shokuese që u publikua dje nga...

Spiuni Artur Meçollari emërohet nga Rama Komandant i Forcës Detare të vendit!

Ish-Kryeministri Berisha shprehet se, Artur Meçollari është emëruar sot nga shefi i qeverisë, Edi Rama si zv.Komnandant i Forcës Detare të Shqipërisë. Me anë të...

Deputeti zbulon mashtrimin e Ramës: Afrim Qendro nuk është shkarkuar, vazhdon të bëjë ligjin...

Pas zbulimit të skandalit të Unazës së Madhe, shkarkimi i kreut të ARRSH-së Afrim Qendro ishte thjeshte nje veprim duke tentuar mbylljen e kesaj...

Banorët paralajmërojnë Ramën: “Shtëpitë do shemben vetëm kur të kalosh mbi trupat tanë”

Banorët e Unazës së Re vijojnë protestën e tyre të përditshme kundër vijimit të projektit për ndërtimin e Unazës së Re pasi sipas tyre...