Bien votimet e 30 qershorit! Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së...

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako. Kjo e fundit fitoi zgjedhjet në...

“Bllofi” i Saimir Tahirit me “zhdukjen” e letrave në Prokurori

Nën presionin e një dënimi të mundshëm për bashkëpunim me narko-trafikantët Habilaj, Saimir Tahiri ka zgjedhur të shndërrojë në kazus “mungesën” e përkthimit të...

Berisha denoncon superskandalin: Edvin Kristaq Droga vendos me ligj të kthejë paratë e drogës...

Nga Sali BERISHA Super skandal! Edvin Kristaq Droga vendos me ligj te ktheje parate e droges ne flori! Prapa ndryshimit te ligjit per blerjen e floririt fshihet...

Presidenti Meta propozon kandidatin për kryetar të KLSH, ja kush është…

Presidenti Ilir Meta i ka propozuar Kuvendit si kandidat për postin e kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Prof. Dok. Petraq Milo. Prof. Dok....

Rama hakmarrje primitive ndaj ish-deputetit të PD, i bllokon hotelin, reagon Aurel Bylykbashi

Rama nis hakmarrjen ndaj njerëzve të opozitës duke i bllokuar hotelin ish-deputetit dhe kryetarit të PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi. Kryeministri Rama ka publikuar...

Ministri francez dorëhiqet pas darkës me arragosta, në Shqipëri falsifikojnë firmën e Sekretarit amerikan...

Paris (AFP) – Një ministër i lartë i kabinetit francez dhe aleati i ngushtë i Presidentit Emmanuel Macron dha dorëheqjen të martën pasi raportet...

Një rrëfim i sinqertë për ‘orgjitë’ në ish-bllok

Në atë vjeshtë ankthi, Mehmet Shehu përpëlitej i pashpresë t’i shpëtonte fundit të parashikuar. Pas ftohtësisë së Enver Hoxhës në Kongres, nisi të mendonte...

Festa e maturantëve kthehet në revoltë: “Rama ik”!

Thirrjen “Rama ik” tani po e hasim kudo. Edhe një grup maturantësh janë filmuar teksa me dy gishtat lart brohorasin në kor; “Rama ik”. Më...

A do të pengojë Rama hapjen e negociatave? Mesazhi i fortë i Von der...

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në mesazhin e parë pas marrjes së postit, është shprehur se mbështet hapjen e negociatave...

Policia mësyn në Malin e Tomorrit, reagon Berisha: Motive të qarta çnjerëzore dhe politike!

Forca të shumta të Policisë i janë drejtuar sot guroreve në malin e Tomorrit për të ndaluar veprimtarinë e këtyre bizneseve. Një punonjës i...