Cilat pasuri të bizneseve që vjedhin qytetarët do të sekuestrohen

Prej kohësh PD-së i është kërkuar të flasë me emra dhe sot ajo ka bërë një hap serioz në këtë drejtim. Në një tubim,...

Çmimi i dekoderave shkon në 60 mijë lekë, bëhen gati për në Janar

Një dekoder që nuk kushton më shumë se tre dollarë aktualisht po shitet në dy kompanitë kryesore që e tregtojnë këtë produkt në treg...

“Duam shkollën tonë”, autobusat nisen bosh drejt Elbasanit, banorët bllokojnë rrugën, ndërhyn policia

Vijon protesta e banorëve dhe fëmijëve të fshatit Mengel të Elbasanit për shkollën. Siç raportojnë burime për Fax News, pas hapjes së shkollës së...

“Gjatë kohës që ti flet, gruas time i morën 500 euro ryshfet”, qytetari demaskon...

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar reagimin e një qytetari në Facebookun e Ramës. Qytetari i shkruan Ramës se “gjatë kohës që ti flet, gruas time...

Paralajmërimi i ish-Presidentit: Vendi po shkon drejt një përplasje të fortë civile

Ish-presidentin Bujar Nishani u shpreh se, Shqipëria është në një situatë të rëndë, ekonomike e politike. Gjatë një interviste në emisionin ‘Debati në Channel...

Cili është ministri i Ramës që ka lidhje me grupin kriminal “Bajri”, është fotografuar

Një ministër i Ramës ka lidhje të forta me lidhje me grupin kriminal “Bajri”. Deklarata u bë nga gazetari Basir Çollaku, i cili u...

Hetimi, si i dha Rama vëllezërve Bajri 362 mijë m² plazh-pronë shtetërore në Velipojë

Dalin të dhënat e para të hollësishme, nga dosja voluminoze pas një hetimi 6 mujor nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për klanin “Bajri” Mësohet...

Unikale në Shqipëri, “Rilindja” i heq Kamzës, bashkisë së 6-të në vend, Zyrën e...

Absurdi i “Rilindjes” nuk ka të sosur. Mirë që prej vitit 2013 nuk kanë punësuar qytetarët, por institucionet që janë përgjegjëse për nxitjen e...

Basha: Përballë një tiranie, qytetarëve u lind e drejta të reagojnë me çdo mjet

Kryetari i opozitës, Basha deklaroi sonte nga studio “Open” se kur tirania bëhet fakt, qytetarëve u lind e drejta të reagojnë me çdo mjet....

Taksidarët e AKU, 100 mijë lekë ryshfet për librezën e dezinfektimit. Po bëjnë shtet!

Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit...