Banori në Çermë: “Nuk kam bukë të ha, ja pse protestoj, Rama më preu...

Protestuesit në Çermë të Lushnjes kanë bllokur rrugën dhe pritet të qëndrojnë për 3-4 orë. Një qytetarë i cili i është bashkuar po protestës shprehet...

Përshkallëzohet protesta/ Biznesi i vogël i bashkohet mosbindjes civile

Tregtarët e biznesit të vogël janë ngritur në protestë kun dër taksavae të larta. Tregtarët Te Tregu Ushqimor te Pallati me Shigjeta kanë mbyllur...

Rama lëshon falangat e krimit ndaj qytetarëve, policë të veshur civilë provojkojnë protestuesit në...

Në Milot ka patur një përplasje në mes të policisë dhe protestuesve të opoztes të drejtuar nga deputetët demokratë. Forcat e policisë kanë kërkuar të...

Mosbindja civile, protestuesit bllokojnë akset rrugore në Vorë, Milot, Bradashesh dhe Çermë

Protestuesit e opozitës kanë bllokuar kryqëzimin e Vorës. Kryetari i PD Lulzim Basha dhe deputetë demokratë Tiranë janë bashkë me ta. Protestuesit kanë hipur...

Lefteri lë qelinë dhe kthehet në shtëpi, gëzimi i të miturit kur takoi babain...

Servete Rexhmati udhëtoi mëngjesin e kësaj të mërkure nga Kukësi bashkë me djalin e saj të mitur. Dy vajzat, njëra e paralizuar i la nën...

Berisha publikon videon e dëshmisë tronditëse në Gjykatë: Kam fëmijët pa bukë, më lironi...

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar në Facebook dëshmitë dy nga 23 të arrestuarit për protestën në Rrugën e Kombit gjatë seancës gjyqësore në Gjykatën e...

Tirana në shtetrrethim, ja ku fshihet Rama, e shoqëron Taulant Palla (Foto)

Në një kohë që qytetarët janë sy e vesh në atë që po ndodh në Gjykatën e Tiranës, media pranë qeverisë kanë zbuluar vendodhjen...

Kukësi, sërish në protestë sot në orën 16:00: “Lironi vëllezërit tanë!”

Qytetarët e Kukësit do të ngrihen sërish sot në protestë në orën 16:00 për të kërkuar lirimin e 23 të burgosurve politikë. Njoftimi është...

Shpërthen revolta në të gjithë vendin, pas Kukësit e Ballshit ngrihet biznesi i vogël:...

Pas protestës së dhunshme në Kukës, një tjetër protestë po zhvillohet në Ballsh, aty ku naftëtarët e uzinës, kanë nisur protestë për rrogat e...

Dëshmia në gjyq: Ka dalë se s’ka me ngrënë, as thesin e miellit. Policia...

Kryetari i PD, Basha ka publikuar një nga dëshmitë tronditëse të seancës gjyqësore që zhvillohet me dyer të mbyllura nga frika e revoltës popullore. “Nga...