Massafra: Mësim për të dënuar krimet e komunizmit

“Lumturimi i 38 martirëve katolikë duhet të shërbejë si mësim për shtetin shqiptar që të thotë fjalën e vet për krimet e komunizmit”. Deklarata...

Pse policia fshehu largimin e Qifes nga vendi i aksidentit

Në dosjen e dorëzuar në Prokurori nga policia nuk figuron asnjë material për ikjen e Qifes nga vendi i krimit. Përse është bërë kjo?...

Një i dënuar në Itali arrestohet në Shijak

Ditën e djeshme është bërë arrestimi i shtetasit Rudin Çalliku në Shijak, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma. Ai u ndalua...

Drogë dhe armë nga Shqipëria në Itali, arrestohen dy shqiptarë në Romë

Dy shqiptarë janë arrestuar nga Policia e Romës, pasi janë kapur me armë, drogë e dokumenta false. Arrestimi është bërë në periferi të kryeqytetit...

Macron kundër anëtarësimeve të reja në BE: Nuk po funksionojmë me 28 anëtarë jo...

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mbajtur një fjalim në Parlamentin Evropian pak minuta para se të jepet rekomandimi për Shqipërinë. Macron është shfaqur skeptik në...

Vëllai i drejtoreshës së QSUT aksidentoi për vdekje këmbësorin

Aksidenti me vdekje që ndodhi ditën e martë në rrugën dytësore Tiranë-Durrës afër Kasharit është shkaktuar nga vëllai i drejtoreshës së QSUT, por ngjarja...

Kryetari i PS dhe kreu i komunës vjedhin paratë e të përmbyturve

Një qytetar nga Levani i Fierit ka denoncuar publikisht vjedhjen e parave të të përmbyturve nga Kryetari i PS dhe kreu i komunës së...

Vjedhje masive e OSHEE me faturat e energjisë elektrieke

OSHEE vazhdon të vjedhë qytetarët me mbifaturimet e energjisë elektrike. Përditë qytetarë të shumtë i drejtohen zyrave të OSHEE për mbifaturimet e energjisë, por...

Lidhjet e pronarit të televizionit, Rakipi me masakrën Çole-2015

Ekzekutimi i dyfishtë në qendër të Vlorës i drejtori të OSHEE-së, Roland Saliut dhe pronarit të një mediaje lokale, “Vlora Channel”, Erven Hysenit ka...

Hungaria voton ligjin “Stop Sorosit”

  Parlamenti i Hungarisë do të votojë këtë javë projekligjin e ashtuquajtur “Stop Soros”, pa pritur komentet e një paneli të ekspertëve ligjorë, ka njoftuar...