Në kërkim nga Prokuroria edhe një gazetar, prej ditësh ka humbur Artan Hoxha

Plot 40 persona janë nën hetim sa i përket aktivitetit kriminal të Moisi Habilajt në fushën e narkotikëve. Mbrëmjen e sotme, Prokuroria ka bërë...

Çfarë donte Tahiri në shtëpinë e Orest Sotës të premten në darkë?

Pas publikimit të lajmit të arrestimit të Orest Sotës nga forcat policore të qytetit të Elbasanit, ish-ministri Saimir Tahiri ka vizituar familjen e Lefter...

Skandal/ Pedofili që përdhunoi fëmijën 6 vjeçar nuk arrestohet sepse është i afërt i...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë në fshatin Shkozë e Madhe në njësinë administrative të Thumanës në Fushë-Krujë. Një fëmijë...

Tritoli tek farmacia u vendos nga vetë Tahiri?

Ish-Kryeministri Berisha ka komentuar lirimin nga burgu të Vladimir Gjutës dhe Baftjar Brukës, të akuzuar si personat kryesorë të vendosjes së tritolit te farmacia...

Shqipëria përmbytet, Rama krihet dhe prodhon politikë me Kamzën!

Reagim i Bashkia Kamëz ndaj situatës së përmbytjeve: 137 projekte flenë në sirtarët e qeverisë, mes tyre dhe për kolektorët. Shqipëria është përmbytur dhe...

Si djali i Arta Dades masakroi kreun e Hipotekës për ‘Vollgën’

Zbardhet dëshmia si djali i Arta Dades, Alban Dabulla kërcënoi me armë dhe dhunoi kreun e Hiptekës në zyrë për ish-hotel “Vollgën”. Një ditë...

Fatos Klosi i implikuar në vrasje, dosja si agjent i shërbimeve të huaja

Zheji: Sot kishte dhënë intervistë ish-shefi i SHIK, Fatos Klosi, dhe thotë se Izeti ka të vërtetën e tij dhe ndoshta vjen dhe për...

Kamikazja e Ramës në Prokurori fshin prokurorin e dosjes Xibraka të Olsi Ramës

Dritan Gina, Prokurori i Elbasanit që ka në duar edhe dosjen e Xibrakës ku është përfshirë Olsi Rama është shkarkuar nga e komanduara në...

Kapet duke vjedh!

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla nuk ka vjedhur vetëm një kartë nga tavolinat e opozitës ndërkohë që deputetët e saj ishin grumbulluar...

Bashkia e Kamzës në vend të parë për performancën financiare, Tirana e teta

Ministria e Financave ka vlerësuar Bashkitë në vend për vitin e kaluar në lidhje me menaxhimin financiar, i cili u bazua në 15 kritere...